Reklama

Omezte nealko nápoje

V některých západních zemích vzrostla konzumace tzv. soft drinků na 8 až 12 za týden, to je asi 400 až 600 za rok. Různé coly a limonády také obsahují kofein. Především je v nich ale příliš mnoho cukru. Dodávají nám z hlediska výživy prázdné kalorie, které tělu neprospějí. V plechovce obsahující 330 ml Coca-Coly je asi 7 lžiček cukru, tj. 40 gramů. Navíc je plná chemikálií, které tělo znečišťují a překáží játrům při odbourávání tuků.

Šumivé nápoje také obsahují spoustu kyseliny fosforečné, která se jinak používá při leptání skla. Když se ji tělo snaží přes ledviny vyloučit, váže se tato kyselina na vápník a tento životně důležitý prvek si bere z kostí, zubů, nehtů a vlasů. Šumivé nápoje přispívají velkou měrou k onemocnění osteoporózou u žen.

 

"Dietní" varianty těchto nápojů jsou pro vaše tělo ještě nebezpečnějším chemickým koktejlem, nehledě na to, že ke ztrátě nadváhy nijak nepřispívají. Při shazování tuku a obnově metabolických procesů vaše tělo "dia" drinky vůbec nepotřebuje.

 

Ovocné džusy jsou v pořádku, ale zase je tu velká koncentrace cukru. Na jednu sklenici džusu je třeba 3 až 5 pomerančů. Pokud vypijete jednu sklenici, nic zlého se neděje. Ale když je horko, budete se chtít pravděpodobně napít víc. A kdybyste měli místo toho všechny ty pomeranče sníst, asi by se vám do toho nechtělo. Během letních měsíců máme tendenci pít příliš mnoho ovocných džusů. Mnohem lepší je ale jíst celé ovoce.

 

Bylinkové čaje jako mátový, heřmánkový, apod. také neškodí. Pijte je polibosti, avšak neslazené. Vyvarujte se ale těch barevných přitažlivých balení, dokud se na nálepce nepřesvědčíte, že jsou naprosto přírodní. Mnohá z nich totiž obsahují umělá barviva, příchuti a nadbytečné kalorie. Nezapočítávejte ale tyto čaje do své denní spotřeby vody. Dopřejte si je navíc. - Závěr zůstává jasný: čistá voda je a bude ze všeho nejlepší! Jediným problémem dnešních dnů je otázka, kde máme vodu vhodnou k pití najít.


Zdroj: Štíhlá revoluce - Leslie Kenton

Reklama

Reklama

Komentáře

vittie (Pá, 25. 5. 2001 - 15:05)
Tak mi tedy po tom, řekněte, co vůbec mám pít. Nic nemůžu, a vodu jak jste sami uznali, je opravdu málo a nedá se sehnat, ta kvalitní a přístupná voda. Na druhou stranu, se má vypít něco kolem dvou litrů vody min. denně. Tak mi řekněte jakým způsobem.
Ve Vašem článku jste sice nastínili problém, ale zapomněli jste jaksi na vhodnou metodu řešení, že ?
Zuzana (Čt, 7. 6. 2001 - 21:06)
Dear Vittie,je to velmi prosté.Úplně postačí Mattonka,Dobrá voda,Korunní nebo jiná celkem normální minerální voda,když se podíváš na spotřebitelské testy,tak uvidíš,že není zrovna nutné pít jenom Evian nebo to co Hollywoodské hvězdy,kvalita je velmi srovnatelná.Dokonce se občas tvrdí,že nejlepší je voda z vodovodu,ale to už člověk musí mít trochu štěstí,to uznávám,kvalita není všude stejná.Zkus to !Ahoj Z.
Zbyněk (St, 20. 4. 2005 - 18:04)
V žádném případě destilovanou vodu! V moči jsou obsaženy minerální látky a jelikož destilovaná voda žádné neobsahuje, dochází k "vysávání" minerálů z organismu. Mattonka a minerálky zase obsahují minerálů až příliš, takže s mírou. Nejlepší je obyčejná stolní voda nebo Magnesia, hořčík by ve větší míře měl spíše pomáhat.
Lucie (Po, 17. 11. 2003 - 14:11)
Je spousta dohadu o tom, jakou vodu ma vlastne clovek pit. Ma hledat naprosto "cistou" vodu, ale tou prece neni zadna z propagovanych mineralek. Po dlouhem premysleni jsem konecne prisla na zcela cistou, bez veskerych primesi, vodu. Je to prece voda DESTILOVANA!
Rada bych ale znala nazor nekoho kvalifikovaneho na to, je -li opravdu pro lidske telo vhodna. Dekuji Lucie
Petr (Út, 21. 3. 2006 - 20:03)
K leptání skla se ale používá kys. fluorovodíková v silné koncentraci.Fosforečná na to nestačí ani náhodou!
Petr (Út, 21. 3. 2006 - 20:03)
K leptání skla se ale používá kys. fluorovodíková v silné koncentraci.Fosforečná na to nestačí ani náhodou!
Franc. (St, 22. 3. 2006 - 17:03)
Nevím co máte pořád s tou vodou,v pivu jí máte dost a vitamínů taky.Přečtěte si složení.
Franta (So, 25. 3. 2006 - 00:03)
udělej si slabý zelený čaj pij ho vlažný a uvedené množství místo vody vypiješ nahradí ti vodu z minerálek výborný je hanasaki čaj
shrek (Po, 27. 3. 2006 - 16:03)
rad bych vedel jak je to ze sodou pokud nekdo vi tak at mi da vedet prispevkem diky
Návštěvník (Pá, 28. 7. 2006 - 12:07)
viva green tea
mytuco (Út, 29. 8. 2006 - 17:08)
Uz som sa zlakol ze vsetko co sa tu pise je pravda.. uf, ale mi odlahlo, zasa dalsi platek plny bludu. co redaktorke zamane, to sem flusne, ci uz to je pravda, alebo ne. strasna uroven, rychlo prec
katka (Čt, 19. 10. 2006 - 17:10)
není destilovaná voda vhodná,protže se vsákne do krve a pak roztrhává červené krvinky...potom je to jako když se utopíte ve vlastní krvi..v malém množství je takřka neškodná,ale ve větším je pak někdy i smrtelná....nedoporučuji to nikomu,aby to zkoušel.....
katka (Čt, 19. 10. 2006 - 17:10)
ahoj,potřebuju do školy druhy minerálek-máme jich mít min.20....mám jich 15,ale nějak si dál na žádné nevzpomíám.děkuji,když se někdo ozve...mám e-mail poter.black.nelago"seznam.cz
Tom (Čt, 28. 6. 2007 - 20:06)
jsou zelene caje bez rizika? mne se to moc nezda, urcite je tam kupa sr... cukr atp.
Tom (Čt, 28. 6. 2007 - 20:06)
pardon nemyslel jsem zelene (ten mam nejradeji) ale ledove caje :)
Rob (Čt, 28. 6. 2007 - 20:06)
Ledové čaje jsou stejné svinstvo jako ostatní zmiňované chemie.
Bohumil (Út, 27. 5. 2008 - 18:05)
S pitným režimem je mnohdá problém.Vybrat si, co je vhodné a co ne.Dotěrné reklamy nám nutí mnohdá nezdravé nápoje.Zvláště pak nyní, kdy se otepluje, bude problém s výběrem. Osvědčil se mi velice regenerační a aktivační nápoj iontového charakteru s vysokým ochranným účinkem. Ten mne chrání před škodlivinami z životního prostředí-volnými radikály a oxidačním stresem. Jste-li zvědavi, co popíjím, napište mi,rád se o zkušenosti podělím:bjaeger"tiscali.cz
xxxxx (St, 28. 5. 2008 - 06:05)
Zase Bohumil a jeho reklama...Pijte všechno na střídačku, mimochodem voda z normálního vodovodu je nejlepší.
martin (So, 23. 8. 2008 - 10:08)
Pozor!! v kazdem meste je voda z kohoutku jina. Nekde je lepsi nez balena, nekde jde vyrazne citit hořkost a je odporna i kdyz splnuje normy pitne vody.
Reklama