Pickles - kvašené potraviny pro lepší zažívání

Zásady standartní makrobiotické stravy doporučují jako doplněk k nejrůznějším hlavním pokrmům často konzumovat kvašené potraviny, neboť tak lze podpořit chuť k jídlu a zlepšit trávení.

Některé druhy pickles lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou, mnohé je však možné připravit doma. V některých případech trvá kvašení jen pár hodin, jindy vyžaduje delsí dobu kvašení - několik dní, ale i několik let.

Druhy potravin, které se obvykle používají při výrobě pickles:
Brokolice, cibule, čínské zelí, daikon (japonská bílá ředkev), dýně, hořčičná nať, květák, lopuchový kořen, lotosové kořeny, zelí, meruňky, švestky, ančovičky, kaviár, mrkev, okurky, olivy, pórek, ředkvičky, šalotka, tuřín, tykev, losos, sardinky, sledi a další potraviny.

Zdroj: Michio Kushi - Dieta pro silné srdce, nakladateství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Přeji příjemný den Dovolte mi prostřednictvím tohoto příspěvku informovat Vás o výrobku, jež se hodí do každé domácnosti, ve které je preferován zdraví životní styl, tedy především racionální přístup k životu. Jedná se o kameninovou nádobu pro domácí přípravu krátkodobě kvašené zeleniny "pickles", jež by neměla rozhodně v našem jídelníčku chybět. Více info a objednávky na www.minikvasak.adv.cz S pozdravem Štefko Roman

  Zář 16, 2006
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  vidím a čtu přispěvky k aloi z celých listů. Mohu z vlastní zkušenosti doporučit aloi vera od firmy JUST, uzdravila již monoho mých známých. Pročistí a je to OK.

  Pro 29, 2010
 • Obrázek uživatele vlasta
  vlasta (anonym)

  Emulips Forte Usnadňuje štěpení a trávení tuků, podporuje funkci jater , žlučníku, nadýmání, zklidňuje podrážděný žaludek, střeva a desinfikuje střevní obsah. Já osobně měla problémy s nadýmáním a vše se vyřešilo během týdne když jsem užívala emulips forte 3x denně 10 kapek . Chcete - li vědět vice ..http://zdravipokapkach.webnode.cz Nezáv. obch. partner 03-000334 Vlasta.Fucikova@seznam.cz

  Led 07, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama