Pickles - kvašené potraviny pro lepší zažívání

Zásady standartní makrobiotické stravy doporučují jako doplněk k nejrůznějším hlavním pokrmům často konzumovat kvašené potraviny, neboť tak lze podpořit chuť k jídlu a zlepšit trávení.

Některé druhy pickles lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou, mnohé je však možné připravit doma. V některých případech trvá kvašení jen pár hodin, jindy vyžaduje delsí dobu kvašení - několik dní, ale i několik let.

Druhy potravin, které se obvykle používají při výrobě pickles:
Brokolice, cibule, čínské zelí, daikon (japonská bílá ředkev), dýně, hořčičná nať, květák, lopuchový kořen, lotosové kořeny, zelí, meruňky, švestky, ančovičky, kaviár, mrkev, okurky, olivy, pórek, ředkvičky, šalotka, tuřín, tykev, losos, sardinky, sledi a další potraviny.

Zdroj: Michio Kushi - Dieta pro silné srdce, nakladateství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Přeji příjemný den Dovolte mi prostřednictvím tohoto příspěvku informovat Vás o výrobku, jež se hodí do každé domácnosti, ve které je preferován zdraví životní styl, tedy především racionální přístup k životu. Jedná se o kameninovou nádobu pro domácí přípravu krátkodobě kvašené zeleniny "pickles", jež by neměla rozhodně v našem jídelníčku chybět. Více info a objednávky na www.minikvasak.adv.cz S pozdravem Štefko Roman

  Zář 16, 2006
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  vidím a čtu přispěvky k aloi z celých listů. Mohu z vlastní zkušenosti doporučit aloi vera od firmy JUST, uzdravila již monoho mých známých. Pročistí a je to OK.

  Pro 29, 2010
 • Obrázek uživatele vlasta
  vlasta (anonym)

  Emulips Forte Usnadňuje štěpení a trávení tuků, podporuje funkci jater , žlučníku, nadýmání, zklidňuje podrážděný žaludek, střeva a desinfikuje střevní obsah. Já osobně měla problémy s nadýmáním a vše se vyřešilo během týdne když jsem užívala emulips forte 3x denně 10 kapek . Chcete - li vědět vice ..http://zdravipokapkach.webnode.cz Nezáv. obch. partner 03-000334 Vlasta.Fucikova@seznam.cz

  Led 07, 2011
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Kvašenou zeleninu mám celkově ráda, takže jsem si kupovala pickles v prodejnách zdravé výživy. Byla jsem ale docela zklamaná kvalitou těch výrobků. Na domácí výrobu se ale necítím, takže hledám, jestli se něco neprodává na internetu. Kupujete si někdo kvašenou zeleninu online?

  Dub 24, 2021
 • Obrázek uživatele jiří
  jiří (anonym)

  To máte pravdu, že je potřeba si dát pozor, abyste vybíral opravdu kvalitní výrobky. Já jím pravidelně kvašenou zeleninu ve formě kimchi. Kupuji ho přes internet od firmy, která ho vyrábí přímo v Česku z lokálních surovin.

  Dub 25, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dřív to bylo kyselé zelí, kvašáky........ dnes je to kimchi, pickles. Jo to je nová doba.

  Dub 25, 2021
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  A odkud přesně to kimchi kupujete? A vyplatí se to kupovat online skrz poštovné?

  Dub 26, 2021
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Kvašené potraviny jsem jako malá nesnášela. Myslím tím tedy hlavně kvašené zelí, který můj otec pojídá po kilogramech. Když jsem však měla více let, tak jsem tomu přišla na chuť a celkově teď zkouším další a další kvašené a fermenotvané věci. Je tu někdo také takový nadšenes? Podařilo se to někomu dostat i do dětí nebo se k tomu staví jako ty moje?

  Kvě 17, 2022
 • Obrázek uživatele Karla
  Karla (anonym)

  Jsem na tom podobně jako vy, ale přišla jsem jednou do práce pozdě a nestihla se nasnídat. Kolga mi tehdy připravil rychlou svačinuku z misa a já jsem se do toho zamilovala. Od té doby si ho nosím do práce také a sem tam ho bereme jako rychlou svačinu i na cesty s rodinou. Z hlediska těch dětí, moje dcera která má 7 má miso strášně ráda, když jí ho připravím rozmíchané ve vodě.

  Kvě 18, 2022
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  A miso kupujete kde?? Priznam se,ze jsem se trochu musela podivat co to presne je, ale urcite bych to rada vyzkousela.

  Kvě 20, 2022
 • Obrázek uživatele Karla
  Karla (anonym)

  Miso kupuji od kojibakers, mají ho kvalitní a nepasterizované. Navíc je to opravdu rychle připravená svačina. Stačí mít u sebe teplou vodu do 60 stupňů, ve které miso rozmícháte a máte perfektní jídlo, které zasytí.

  Kvě 21, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama