Pití piva guinnessového typu ochraňuje srdce před infarktem

Britští vědci se nedávno přesvědčili o pravdivosti reklamního sloganu "Guinness vám prospívá". Zjistili totiž, že pivo tohoto typu je opravdu prospěšné lidskému srdci, které dokáže ochránit před infarktem. Zatímco reklamní slogan se již delší dobu nepoužívá a mladším ročníkům nebude povědomý, vědci o jeho pravdivosti nepochybují, a o pivě hovoří jako o zázraku.

Také studie wisconsinských odborníků potvrzuje, že půl litru tmavého piva typu guinness denně je lidskému srdci prospěšný a může významně snižovat riziko srdečního infarktu. Podle vědců působí tmavé pivo stejně dobře jako několik let doporučovaný aspirin, jenž pomáhá předcházet vzniku krevních sraženin, které mohou způsobit srdeční infarkt.


Vědci srovnávali účinky různých druhů piv a ležáků. Několika pokusným psům se zúženými tepnami podávali rozličné druhy pěnivého moku. A právě piva typu guinness, tedy černého s kalorickým obsahem menším, než má například mléko nebo pomerančový džus, dokázala snižovat srážlivost krve nejvýznamněji. Naopak téměř bez účinku vyšly z testování ležáky, které pro prevenci zdraví srdce nelze doporučit.


Na pivu značky Guiness si podle všeho pochutnávají i takové celebrity jako Madonna, Bono nebo herci Pierce Brosnan či Matt Damon. O jeho léčivých účincích se mohou přesvědčit lidé ze sto padesáti zemí světa, kde pivní fajnšmekři vypijí deset milionů lahví tohoto piva denně. Pochutnat si na něm můžete i v České republice.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama