Polévky v létě

Máte pocit, že polévka k létu nepatří? Ba, naopak! Polévky jsou velice zdravé a ani v létě bychom na ně neměli zapomínat, protože dodávají tělu důležité látky, vodu i energii.

Většina z nich je navíc jednoduchá na přípravu, lehce stravitelná a neobsahuje mnoho kalorií. Někteří odborníci doporučují jíst polévku jednou denně po celý rok. Zjednodušenou variantou kvalitních domácích polévek jsou polévky sušené, které si můžete vzít s sebou na dovolenou..

Miska polévky dodá tělu vše potřebné
V čem jsou polévky tak prospěšné pro lidské tělo? Často slýcháme, že je v létě potřeba zvýšit příjem tekutin, aby naše tělo nebylo dehydratované. Polévkou dodáváte tělu tekutiny naprosto nenuceně. ?Jak moc jsou polévky dále zdravé, to závisí na zvolených surovinách. „Často jsou při přípravě polévek využívány různé druhy zeleniny, které jsou také zdrojem vlákniny a prospívají trávení. Pro mnoho lidí ?je navíc konzumace polévek téměř jedinou cestou ke konzumaci potřebného množství luštěnin. Ty jsou důležitou zásobárnou bílkovin i různých minerálních látek jako vápník, fosfor, draslík nebo vitaminy skupiny B,“ říká nutriční specialista RNDr. Pavel Suchánek z nutriční poradny Fitbee. Při vyšších teplotách často ani nemáme takový hlad jako v zimě. Miskou sytější polévky můžeme nahradit jedno hlavní jídlo. V jednom chodu tak zároveň doplníme energii, tekutiny, prospěšné látky a nebude nám ?po jídle těžko.


Ideální prázdninová alternativa
V období, kdy nejčastěji vyjíždíme na dovolené nebo chaty je právě vyvážené stravování v ohrožení. Nechce se nám vařit, a tak se často odbýváme nezdravými rychlovkami nebo se stravujeme v restauraci, což nám „prázdniny“ může značně prodražit. Jídlo v restauraci navíc ještě nemusí být zárukou kvality. Dobrou alternativou jsou polévky v sáčku, kterými občas můžeme nahradit oběd nebo večeři. Tyto polévky jsou vyráběny dehydratací skutečných surovin, což je nejstarší způsob uchovávání potravin při zachování nutričních hodnot. Proto jsou tyto polévky chutné, a zároveň levné i jednoduché na přípravu. Pomohou vám na dovolené udržet zdravý životní styl i rozpočet, a navíc ušetří čas strávený vařením. Měli byste ale vybírat polévky, které neobsahují přidaný glutamát, konzervační látky, umělá aromata a barviva,a jsou se sníženýmu obsahem soli.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Související články: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele RE
  RE (anonym)

  NEVOLTE HERMANA A BĚLOHRÁDKA JSOU TO ZRÁDCI!!!!!! PAKTUJOU SE NĚMCI. JSOU NEBEZPEČNÝ PRO ČESKOU REPUBLIKU BOHUŽEL LIDI VOLÍ I BABIŠE A NEUVĚDOMUJÍ SI ŽE SE ŘÍTIME S NIMI ... VÍTE KAM . JEDINĚ KDO JE VOLITELNÝ JE OKAMURA. PUSTE SI SVOBODNÝ VYSÍLAČ.

  Črv 18, 2017
 • Obrázek uživatele Jdi do prdele s tou agitací!
  Jdi do prdele s... (anonym)

  NEVOLTE HERMANA A...já ti seru na všechny politiky,všichni to jsou dobytek,kteří se před volbama předháněj v líbivých volebních slibech a huba je bolí od toho jak křiví hubu při úsměvech.Ale jakmile se dostanou do Parlamentu nebo do městského zastupitelstva,tak se na ty důvěřivé občany,kteří jim skočili na špek a místo aby se šli bavit nebo odpočívali po práci,tak chvátali hodit volební lístek do volební urny,akorát vyserou a užívají si plně veškerých výhod a požitků,které se jim nabízí.Na ty voliče jak se tomu dnes říká si vzpomenou zase akorát tak půl roku před volbama,aby nepřišli o výnosně pohádková koryta,a to včetně toho tvýho proklamovanýho samuraje Okamury,kterej je odporně arogantní a přes ty kecy,na který plno lidí slyší se chce dostat ke korytu,aby mohl dotovat svoje podnikání!Z chození k volbám jsemuž dávno vyrostl!

  Črv 19, 2017
 • Obrázek uživatele Je potřeba především volit někoho
  Je potřeba před... (anonym)

  NEVOLTE HERMANA A...kdo bude potírat nelegální migraci. Ale co to má společného s polévkou v létě ?

  Črv 19, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama