Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Potraviny, které vám pročistí játra

Zdraví jater je přímo spojeno se zdravím celého organismu. Oslabená a nemocná játra mohou způsobit řadu dalších zdravotních potíží. Naštěstí nám příroda dala skvělé potraviny, které sice dokážou játra chránit a regenerovat, ale často v našem jídelníčku nejsou zastoupeny v dostatečném množství.

Avokádo

Bylo zjištěno, že avokádo má schopnost přirozeně chránit a regenerovat játra. Jelikož obsahuje velké množství složek produkujících glutation, má avokádo zesilující účinek na samočistící schopnost jater. Podle výzkumů konzumace 1-2 avokád týdně během třiceti dnů bude mít významný vliv na vaše játra.

Česnek

Superpotravina, která je známa svými účinky proti rakovině a infekcím, má též schopnost čistit a opravovat játra. Česnek obsahuje mnoho látek obsahujících síru, které aktivují detoxikační enzymy jater. Dále obsahuje alicin a selen - látky, které pomáhají chránit játra před poškozením.

Kurkuma

Kurkuma pomáhá sistovat enzymům, které vyplavují z těla potravinové karcinogeny. Výsledkem je zvýšená ochrana jater před poškozením a regenerace postižených jaterních buněk. Kurkuma též zlepšuje zdravotní stav žlučníku. Tyto schopnosti jsou benefitem k šokující vlastnosti kurkumy působit proti rakovině. Vědci na UCLA zjistily, že kurkumín - hlavní složka kurkumy - projevuje schopnost blokovat rakovinu. Vědci objevily, že enzymy v ústech pacientů, které podporují růst rakoviny, dokáže kurkuma zablokovat. Příjem kurkumínu též blokuje šíření maligních buněk rakoviny.

Citróny a limetka

Pít každé ráno sklenici teplé vody s citrónem či limetkou je nejjednodušší způsob, jak podpořit zdraví vašich jater. Vitamín C a draslík v citronech pomáhají regulovat biologické funkce. Expert A.F. Beddoe zjistil, že po vodě s citronem játra produkují mnohem více detoxikačních enzymů.

Autor: Anthony Gucciardi

Zdroj: Wake Up World

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  A když není čas a chuť na výše uvedené, kupte si v lékárně produkt pod názvem Silymarin 140, jako jediný na trhu obsahuje obě účinné látky /výtažek z ostropestřce mariánského + esenciální fosfolipidy/, stojí 60cps do stovky !

  Bře 22, 2013
 • Obrázek uživatele Ševčík
  Ševčík (anonym)

  "Vědci zjistily " , "Vědci objevily" Příšerné !!

  Bře 23, 2013
 • Obrázek uživatele Mára
  Mára (anonym)

  Dobré jídlo muže bejt i zdravé jídlo..Zkuste si třeba objednat jídlo z portálu JídloTEĎ (www.jidloted.cz) Široký výběr, rychlý dovoz ZDARMA, dobrá cena i kvalita jídla. Všem doporučuju !

  Bře 26, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama