Potraviny pro zdravou štítnou žlázu

Štítná žláza v dolní části krku produkuje hormon tyroxin, který dohlíží na rychlost látkové výměny (metabolismu) v tkáních.

Při nedostatečné produkci tyroxinu se látková výměna zpomaluje a dochází k hypotyreóze. Při nadprodukci tyroxinu naopak tělo využívá energii moc rychle. Tento problém zvyný hypertyreóza, obvykle vede k určitému váhovému úbytku.

Aby zůstala štítná žláza zdravá, zahrňte do své stravy dary moře a mořské řasy - jsou bohaté na jod a na zinek, jež posilují její funkci. Funkci imunitního systému i štítné žlázy rovněž zlepšují vitamíny skupiny B a vitamín C.

Při hyperaktivitě štítné žlázy jezte potraviny bohaté na vitamíny skupiny B, například praženou kukuřici, celozrnné potraviny, ryby, para ořechy, semena, fazole a hnědou rýži.

Při nedostatečnosti štítné žlázy jezte potraviny bohaté na zinek a jód, například játra, ústřice a jiné druhy korýšů a měkkýšů, červené maso a ořechy.

Zdroj: Celý život ve formě - nakladatelství Reader´s Digest Výběr

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Marcela - dvorakmarcela@seznam.cz
  Marcela - dvora... (anonym)

  Krásný den, měla bych dotaz. Jsem po operaci karcinomu štítné žlázy (2009) a beru Letrox, ale moc jsem přibrala. Chci zhubnout a s tím i přestat tento Letrox užívat. Co se stane když ho vysadím a brát ho nebudu??? Je to možné? Mám pocit, že pokud ho budu brát nemám šanci na zhubnutí. Předem moc děkuji za odpověď a za radu.

  Feb 05, 2011
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Krásný den, měla bych...Letrox určitě nemůžete jen tak vysadit, nahrazuje vám totiž přísun hormonů, který štítná žláza již nemůže zajistit. Bez hormonů by vaše tělo kolabovalo a vykazovalo nepříjemnější problémy než jen vyšší váhu. Pokud ale máte výrazné problémy s váhou, promluvte si se svým lékařem, popřípadě s dietologem s důrazem na to, že Letrox užíváte, a snad naleznete nějaké přijatelné řešení. Ať se Vám daří.

  Říj 26, 2011
 • Obrázek uživatele Alena3
  Alena3 (anonym)

  Dobrý den, Mám soustavné problémy se zvětšenou štítnou žlázou. Zkoušel někdo nějaké přírodní potravinové doplňky? Já jsem našla např. tabletky s řasou Kelp? Ale přijdou mi dost drahé. Má to takový efekt, že to stojí za to koupit? http://www.alier.cz/ostatni-doplnky-stravy/icelandic-kelp.html Díky.

  Bře 14, 2012
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Jake problemy zpusobuje spatna funkce stitne zlazy?Jsem silene unavena a pribiram muze za to SL?

  Bře 14, 2012
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  Samozřejmě může,ale to nevyřešíte tady.Musí se provést vyšetření hormonů štítné žlázy a vůbec celkové vyšetření.Jinak nelze se jen domnívat.

  Bře 14, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama