Pouze polovina lžíce skořice denně udělá zázraky pro vaše zdraví

Snížení příjmu kalorií lze často dosáhnout s trochou kreativity. Například, pokud nahradíte cukr a šlehačku lžičkou skořice, můžete ušetřit až 70 kalorií na jeden šálek kávy. Kromě toho různé studie prokázaly, jak úžasné koření je skořice.

Pouze polovina lžičky skořice denně může výrazně snížit hladinu cukru, triglyceridů a cholesterolu v krvi u lidí s diabetem 2. typu.
Skořice pomáhá při kontrole náhlého vzestupu i poklesu hladiny cukru v krvi, což může snížit chutě na sladké.
Kromě toho, skořice může zlepšit účinek antioxidantů z jiných potravin, které pomáhají tělu bránit se a posílit imunitní systém.
Bylo prokázáno, že skořice snižuje ztuhlost svalů a kloubů, uklidňuje zánět, zlepšuje zdraví trávicího systému a dokonce stimuluje mozek.
Toto super koření stimuluje krevní oběh.
Jedna studie ukázala, že dlouhodobé užívání tohoto koření (lžička denně) blokuje produkci proteinů v mozku, které vedou k rozvoji Alzheimerovy choroby.

Přidejte skořici do svého jídelníčku

Jedním z nejlepších způsobů, jak konzumovat skořici denně je přidat ji do vaší kávy místo cukru, smetany či mléka. Skořice a káva jdou velmi dobře dohromady, možná to nebude tak chutné jako s cukrem a smetanou, ale stojí to za to dát šanci tomuto úžasnému koření.

Zdroj: healthyfoodplace.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Nemám nic proti skořici, ale tvrzení uváděná v článku nejsou ničím doložena a patrně neexistijí žádné studie na toto téma. Obávám se, že článek vznikl na zakázku u zeleného stolu nějakého pisálka.

  Bře 11, 2015
 • Obrázek uživatele dittka
  dittka (anonym)

  V nadpisu je uvedená lžíce skořice a v článku lžička. Nechci rýpat, ale to je dost podstatný rozdíl.

  Bře 12, 2015
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Já si každé ráno a večer zalévám vroucí vodou 1 lžičku skořice do asi 250ml hrnku.Není to zrovna mňamka,ale výsledky se dostavují.Po 4měsících jsem shodila 13kg.A to jsem si nijak neupravila jídelníček a ani necvičím.Občas si jí dám i s medem.Musím říct,že to funguje.Navíc se necítím tak unavená,jako předtím.Kamarádka byla v Číně a tam jí tento jednoduchý a levný recept poradil nějaký lékař,který se specializuje na lidi z nadváhou.

  Bře 17, 2015
 • Obrázek uživatele třeba
  třeba (anonym)

  by se mohla přidávat do kávy. Ale někde jsem četla,že skořice zvyšuje chuť k jídlu ?

  Bře 18, 2015
 • Obrázek uživatele Y
  Y (anonym)

  Ale když je na ni alergie nebo máte nízkou hladinu cukru tak se nedoporučuje vůbec.

  Bře 20, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama