Reklama

Pročišťující dieta pro zdravý lymfatický systém

Dieta, která pomáhá pročistit lymfatický systém, je prostá. Určité druhy potravin produkují nadbytek odpadů, a proto otékají lymfatické uzliny. Čím hustší je lymfa (tkáňový mok), tím těžší je pročistit buňky.

Abyste měli zdravou lymfu, vyhýbejte se tučným potravinám, mléčným výrobkům, červenému masu, chemicky zpracovávaným a rafinovaným potravinám a cukrům.

Potraviny, které nejlépe pročišťují lymfatický systém, jsou čerstvé ovoce a čerstvá zelenina. Zkuste si změnit jídelníček natolik, že čerstvé ovoce a zelenina budou tvořit zhruba padesát procent vašeho každodenního příjmu potravy.

Čerstvé ovoce a zelenina jsou bohaté na vitaminy a minerály a navíc obsahují těžko vyčíslitelné množství životem překypující energie z rostlin. Pokud byste chtěli udělat ve svém jídelníčku jenom jednu jedinou změnu, udělejte ji právě v tomhle. Po pouhém jednom či dvou dnech zvýšeného příjmu ovoce a zeleniny pocítíte výraznou úlevu a bude vám lépe.

Zdroj: Laura Vukovicová - 14-denní pročištění organismu léčivými bylinami

Reklama

Reklama

Komentáře

Miky (Út, 10. 5. 2016 - 01:05)
Od ledna 2016 jim z 80% syrovou zeleninu a ovoce, z 20 % naparenou zeleninu, lusteniny, atd, zasadne nejim nic sladkeho, nic kde se nachazi mouka, zadne mlecne produkty (krome ovcich a kozich syru). Pouzivam pouze velmi zdrave oleje (olivovy, kokosovy, flax seed olej), jim mandle a seminka. Od brezna jsem zacala ostavovat zeleninu (1,2 litru ruznych stav denne) a nic se mi nezmenilo, uzliny v podpazdi jsou otekle a bolestive, jakto, ze to nefunguje?
- (Út, 10. 5. 2016 - 08:05)
Od ledna 2016 jim z 80%...Tak zrovna kokosový olej je dost diskutabilní. Sice se nepřepaluje (resp. až při vyšších teplotách, než např. slunečnicový olejú, ale mj. zvyšuje hladiny "zlého" cholesterolu- což mohu potvrdit i ze své zkušenosti. A pokud jíš to, co jsi napsala, tak se ani nedivím, že máš zdravotní potíže.
Reklama