Skinhedi s makrobiotického hlediska

Skinhedi jsou takřka stále na pořadu dne. Myslete si o nich, co chcete. Ale zkuste prosím někdy do svých myšlenek zahrnout těchto několik jednak očividných a jednak ověřených fakt.

Jejich matky z nich zcela jistě nechtěly mít syny, kteří narušují občanské soužití a kteří některé veřejné činitele podněcují k návrhům na vyloučení skinhedů ze společnosti.
Jejich matky zcela jistě během těhotenství nevěděly, že v obchodech kupované polotovary a potraviny, prošlé potravinářským průmyslem, jsou chorobně přesolené.

Jejich matky jistě nevěděly ani to, že tak vážné doporučování živočišných potravin včetně masa, vajec a.sýrů je vědeckým omylem. A jejich matky určitě netušily ani to, co se na západ od nás ví už nejméně třicet let: že přesolená a živočišnými produkty naplněná strava matky v těhotenství a podobná strava dítěte v růstu a dospívání ovlivní charakter a psychiku této osobnosti směrem k nekompromisnosti, ráznosti, prudkosti, ostrosti, výbušnosti, hrubosti, tvrdosti, bojovnosti až rvavosti. To vše s jemným podtextem bojovat za a pro dobrou věc. Jenže s výraznou neschopností přesně a správně pochopit, co je a co není dobré. Protože pro rozeného bojovníka je dobré to, co za dobré určí buď vůdce bandy nebo třeba nějaká náhodná, ale silně působící informace spojená se silným podnětem.

Máme právo ty děti soudit a odsuzovat, když jimi cloumají potraviny donedávna tak oslavované a ještě dnes (nejen jimi) oblíbené a konzumované? (Na co si člověk zvykl v dětství a v mládí, to jí a pije ze setrvačnosti a bez přemýšlení dál.)
Nemáme spíš povinnost snažit se je pochopit a osvětou pomoci také jim - když se v tomto smyslu vyvíjí tolik iniciativy vůči Rómům? Kdo máte možnost, pomozte. jakkoliv, kdekoliv. Když je možné makrobiotickou stravou tlumit a vygumovávat zločinecké sklony kriminálníků ve věznicích; jistě by bylo možné při spojeném úsilí pomoci i Skinům.

Nezapomeňte si přitom uvědomit, že byli vrženi na svět jako extrémy jang. Ten extrém byl ještě v dětství rozvíjen. A tak se není co divit, že je tu silná přitažlivost k tekutým jinům. K pivu a alkoholu. Se všemi důsledky: Kterých jistě v některých chvílích litují. Ovšem jen tak dlouho dokud jim další přesolený živočišný pokrm nestáhne mozkové buňky a neomezí tím schopnost uvažovat v širších souvislostech a přiměřeně citově. A dokud jim neovladatelná potřeba kompenzovat to stažení tekutým mokem nedodá výbušnou energii rychle metabolizovatelného alkoholu s energií, která se ventiluje aniž je člověk schopen ji ovládnout.

zdroj: Jarmila Průchová, Jaroslav Průcha - Úplně nový pohled na svět II.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele antinaci
  antinaci (anonym)

  opravdu nehodlam jejich chovani omlouvat stravou. myslim ze ta ma na tom minimalni podil. fuj!

  Zář 04, 2006
 • Obrázek uživatele Helmut
  Helmut (anonym)

  Strava s tím nemá fakt nic společnýho...

  Zář 04, 2006
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Nevím sice, kdo toto téma, které se naprosto vymyká běžným názorům na jeden ze způsobů vzniku a hlavně principu přežívání tzv. extremistických hnutí, založil, ale určitě už o tom něco četl. Jinak by jej souvislost s jídlem asi těžko napadla. Počáteční základy problematického chování (ne pouze skinheadů) musíme ovšem hledat - pokud jde o stravování - už u otce a matky dotyčného v období před početím, v době těhotenství a výživě, kterou matka praktikuje u dítěte od dětství do období jeho relativní dospělosti. Konzumuje-li dlouhodobě matka a otec energeticky extrémní (silně nevyvážené) potraviny, dojde k přenosu z toho pocházející energetické informace na dítě už prostřednictvím jejich zárodečných buněk (spermie

  Zář 04, 2006
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Tak to jsem si pěkně naběhl... Jak jsou teď na Doktorce v denním přehledu společně uváděny reakce na články souběžně s diskusními fóry, nečetl jsem článek, ale jen reakce, které jsem považoval za založené diskusní fórum. Proto ten poněkud zmatečný úvod.

  Zář 04, 2006
 • Obrázek uživatele Barbucha
  Barbucha (anonym)

  Nejhorší na tom všem je, že ať kdokoli napíše cokoli vždycky se najde pár lidí, kteří o tom budou přemýšlet a nakonec Vám budou vyprávět jak je to dokázaný, a že o tom četli na internetu. Myslím, si že výše prezentovaný názor má stejnou váhu jako mé odvážné tvrzení, že vegetariánky - krom toho, že jsou neduživé - mají všejaké ženské problémy...

  Lis 18, 2006
 • Obrázek uživatele karel
  karel (anonym)

  tak by me zajimalo kdo moh neco takovyho napsat myslim ze rodice autoru byli vegetariani a tudiz byli ochuzeni o esencialni zivocisny bilkoviny kery prizpivaj k rozvoji mozku a tento clanek by se mel jmenovat spis Fanatismus na ukor odbornosti

  Pro 24, 2006
 • Obrázek uživatele karel
  karel (anonym)

  tak by me zajimalo kdo moh neco takovyho napsat myslim ze rodice autoru byli vegetariani a tudiz byli ochuzeni o esencialni zivocisny bilkoviny kery prizpivaj k rozvoji mozku a tento clanek by se mel jmenovat spis Fanatismus na ukor odbornosti

  Pro 24, 2006
 • Obrázek uživatele Dadula
  Dadula (anonym)

  No nevym jak jeto s jidlem v tehotenstvy ale to uz zalezi navychove ditete a tosije tak vychovavaji rodice ja mit takove dite tak ho prelamu coto je nejaky skynhed kdyz jdou sami tak jsou posrani jake rodice takovy deti ze je hamba nefakcuje .

  Kvě 01, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dadulo, ty jsi taková růžová prdelka,viď.

  Kvě 01, 2007
 • Obrázek uživatele kiou
  kiou (anonym)

  jjkaDJKDSS,DKWSAKkmdjeomdjf

  Led 14, 2008
 • Obrázek uživatele Albovirus(Honza)
  Albovirus(Honza) (anonym)

  Souhlasim s karlem

  Črv 23, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama