Skořice má velikou sílu

Z obchodu s biologickýmmi potravinami nebo v čínských obchodech ještě silnější čínská skořice v tyčinkách, doma rozemlít v mixeru nebo kávovém mlýnku.

Jako kúra: lx denně 1/2 - 1 čajovou lžičku skořice na ranní kaši ze špaldy, celozrnné rýže, prosa, kukuřice nebo ovsa. Nebo se jí bez obilnin, s nastrouhaným jablkem a topinamburem. I nakrájené syrové jablko chutná velmi dobře.

Skořice má, podle Hildegardy von Bingen, sílu snižovat obsah škodlivých šťáv v těle, hlavně při dně, ochrnutí (revma = překyselení) a zimničném záchvatu malárie, z čehož vyplývá: skořice pomáhá při překyselení, zamoření bakteriemi, viry a plísněmi.

V knize Kůchengeheimnisse der Hildegard-Medizin se dočteme: "Skořice má mohutnou sílu, protože odstraňuje špatné šťávy."

Jak píše Jean Valnet ve své knize Aroma-Therapie, působí skořice i proti původci tuberkulózy.

Jedna moje známá, odkázaná na lůžko, měla už měsíce tlak v oku. Bylo stále zarudlé a slzelo. Byla z toho úplně nešťastná. Několikrát u ni byl lékař, ale nic nepomohlo. Pak jsem jí vyprávěla o své antioxidantní stravě. Začala si denně brát 1/2-1 čajovou lžičku skořice, koupenou v tyčinkách ve speciální prodejně, kterou si doma pomlela v kávovém mlýnku. Oko se jí brzy zlepšilo. Když jí jednou skořice došla, začal se zase hlásit tlak v oku. Domnívám se, že se u této oční nemoci jednalo o plíseň v oku, která byla pomocí skořice potlačena.

Zdroj: Christine Heideklang - Nebezpečné plísně kolem nás, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele vašík
  vašík (anonym)

  A může být taky normální mletá skořice?????

  Feb 19, 2007
 • Obrázek uživatele jarka
  jarka (anonym)

  náhodou na škoricu nedám dopustiť, má blahodárny účinok na žalúdok a dobre čistí črevá!Dám aj recept rožok alebo žemlu potrieť maslom, dať na to mäd a posypať huste škoricou- je to mňamka !!!

  Čer 11, 2009
 • Obrázek uživatele ovan
  ovan (anonym)

  med a skořice cucat při angine

  Feb 16, 2015
 • Obrázek uživatele No asi takle
  No asi takle (anonym)

  náhodou na škoricu nedám...slovákům to možná čistí "črevá", ostatním lidem maximálně střeva.

  Feb 17, 2015
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  A co má být? Ty sis nevšiml, že mezi češtinou a slovenčinou jsou u některých slov drobné rozdíly?

  Feb 17, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama