Skvělé hranolky a další smažená jídla jen s pár kapkami oleje

Smažené pokrmy jsou u nás velmi oblíbené, nicméně z hlediska správné výživy se jejich častá konzumace rozhodně nedoporučuje. Obsahují nejen velké množství tuku, jehož příjem je v naší populaci nadměrný, ale jsou také hůře stravitelné než pokrmy připravené jinými způsoby.

S možným řešením přichází společnost Philips a představuje vzdušnou fritézu AirFryer HD9220 v černém a bílém provedení. Tato novinka s jedinečnou technologií Rapid Air umožňuje jen s pár kapkami oleje připravit od hranolek, přes krokety, kuřecí stehýnka, masové kuličky až po brownies nebo muffiny. Kromě snížení obsahu tuku ve  smažených pokrmech až o 80 % také vytváří daleko méně zápachu a velmi snadno se čistí.

Philips AirFryer s příkonem 1 425 W a objemem 2,2 l disponuje unikátní technologií Rapid Air, jejíž podstatou je unikátní kombinace rychle cirkulujícího horkého vzduchu a roštu. To umožňuje snadno připravit celou řadu smažených pokrmů či různých druhů masa velmi rychle, jednoduše a bez oleje. Jelikož fritujete pouze vzduchem, vzniká mnohem méně výparů a zápachu než při běžném fritování, navíc fritéza je vybavena ještě integrovaným vzduchovým filtrem. Oddělovač potravin umožňuje fritování různých jídel najednou. Součástí fritézy je také zabudovaný časovač na 30 minut se signálem „hotovo“ a automatickým vypnutím. Jednotlivé části lze mýt v myčce nádobí, praktický je i systém uložení napájecí šňůry. Součástí balení každého přístroje je brožurka obsahující zajímavé tipy a triky stejně jako inspirující recepty. A tady je jeden z nich.

Ricottové kuličky s bazalkou (20 ks)

Doba přípravy: 15 minut + 16 minut  příprava ve Philips Airfryer

250 g sýra ricotty
2 lžíce mouky
1 vejce (žloutek a bílek)
čerstvě namletý pepř
15 g čerstvé bazalky, nasekané
1 lžíce pažitky,nasekané
1 polévková lžíce strouhaného pomerančové kůry
3 plátky tvrdého bílého chleba nebo bagety
1 lžíce olivového oleje

sůl

1. V misce smícháme sýr ricotta, mouku, vaječný žloutek, čajovou lžičku soli a čerstvě nameletého pepře.V mixéru nasekáme bazalku, pažitku a pomerančovou kůru a přidáme do připravené směsi.

2. Rozdělíme směs na 20 stejných dílků a navlhčenýma rukama tvarujeme do kuliček, které necháme chvíli odpočívat.

3.Z plátků bílého chleba nebo bagety připravíme za pomoci mlýnku nebo kuchyňského robotu strouhanku a smícháme ji s olivovým olejem. Směs nalijeme do mísy. Do druhé mísy si připravíme vaječný bílek.

4. Předehřejeme si Philips Airfryer na 200 °C.

5. Ricottové kuličky opatrně namočíme do bílku a následna obalíme ve strouhance.

6. 10 ks takto připravených ricottových kuliček naskládáme do fritovacího koše a vložíme do Philips AirFryer. Časovač nastavíme na 8-10 minut. Kuličky pečeme do zlatova. Stejně postupujeme i se zbytkem kuliček.

Speciální promo akce „Záruka vrácení peněz 90 dnů“

Pokud si nejste nákupem úplně jisti, tak není důvod váhat, protože nyní máte šanci si výrobek bezplatně vyzkoušet. Společnost Philips pro všechny své zákazníky připravila speciální promo akci s názvem „Záruka vrácení peněz 90 dnů“, která probíhá od 1. 9. 2012 do 31. 1. 2013 po celé České republice. Pokud si tedy v tomto období zakoupíte ve vybraném obchodě novou fritézu Philips AirFryer HD9220 a ona nesplní vaše očekávání, stačí ji během 90 dnů od zakoupení zaslat spolu s originálem účtenky a s vyplněným kuponem z promo letáčku na uvedenou adresu. Výrobek musí být nepoškozený, v původním obalu, se všemi doplňky. Pokud splníte tyto základní podmínky, budou vám zaslány peníze zpět dle vašeho výběru buď poštovní poukázkou, nebo na bankovní účet.

Více na www.philips.cz.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama