Správný čas na půst s ovocnými a zeleninovými šťávami

Jaro a léto jsou nejlepším obdobím na velké čištění a držení půstu jen s tekutinami v délce od 1 do 10 dní, dokonce i delší. Můžete si naplánovat jeden den půstu za týden nebo 3 dny za měsíc.

Taková terapie samozřejmě posílí, prodlouží a zlepší váš život - sníží fyzické chátrání vyloučením toxických usazenin v tkáních a orgánech, umožní organiz­mu odpočinek a odhalí vaši pravou podobu.

Ti, kteří si přejí držet dlouhodobý půst o šťávách (30 dní a více), kdo trpí akutním nebo chronickým onemocněním, by jej měli provádět pod dohledem odborníka, přestože je řídkým jevem, že by trpěli jinými potížemi než slabou vůlí, ať už u tohoto typu nebo u jakéhokoliv ji­ného.

Jednodenní půst je ovšem také velmi přínosný pro zdraví a neměl by se podceňovat z hlediska navrácení zdravotní kondice. Měl by trvat 24 hodin, přičemž nejlepšími dny v týdnu jsou čtvrtek, pátek a pondělí, coz jsou podle Súfijců „dny Znamenitosti“. V měsíci jsou nejvhodnější- mi ty dny, co jsou na začátku, uprostřed a na konci každého měsíce. Navíc lze ještě držet půst třináctý, čtrnáctý a patnáctý den měsíčního cyklu.

Dvou a vícedenní terapie by měla začínat v některý z naznačených dní. Pátek je obzvláště příhodný, protože pokud pracujete v pětiden­ním režimu, víkend vám umožní odpočívat a šetřit síly, takže snadno půst protáhnete na pondělí a případně dál, protože si navíc pěkně vy­zkoušíte, co se s vámi v průběhu děje a co je pro vás snesitelné.

Máte-li v úmyslu ozdravit krev očistou půstem, pak 10 denní režim vykáže nejlepší výsledky. Lidská krev se rozkládá a znovu obnovuje každý den v objemu jedné desetiny celkového množství, čili se úplně přemění a zregeneruje právě během 10 dní.

Trpíte-li na alergie nebo častá nachlazení, tento způsob očisty vám uleví, zmírní projevy nemoci a z těla vyloučí nejen jedy, ale i přebyteč­ný sliz. Asi není třeba připomínat, jak užitečné je během půstu prová­dět vnitřní průplachy a zevní koupele.

Detoxikace podle ročních období, nakladatelství Fontána

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Martin
    Martin (anonym)

    O čem to vlastně ten článek je? Jedná se o půst veškerého jídla mimo ovocné a zeleninové šťávy nebo nebo naopak? Jak tyto šťávy připravit či z čeho? Podle mě je to článek skoro o ničem :-(

    Dub 01, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama