Reklama

Šťáva proti ledvinovým kamenům

V průběhu života má jeden z deseti lidí ledvinové kameny. Chcete-li zabránit tvorbě ledvinových kamenů, měli byste pít hodně tekutin jako jsou filtrované vody.

1. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem oxalátů: arašídy, mandle, kešu, lískové ořechy, sójové boby, sójové mléko, pšeničné klíčky a pšeničné otruby, špenát, černý čaj, instantní čaj, reveň, červená řepa, většina sušených fazolí, sladké brambory a čokoláda.
2. Snížte příjem bílkovinných potravin živočišného původu.
3. Pokud máte ledvinové kameny, lékař vám doporučí, abyste snížili množství soli. lékař vám pravděpodobně doporučí, abyste omezili množství sodíku na 2000 mg každý den.
4. Také je potřeba se naučit, jak číst etikety a vyhnout se potravinám s vysokým obsahem vápníku.

Zkuste tuto šťávu, které vám může pomoci s ledvinovými kameny:
Citron obsahuje hodně kyseliny citrónové, o které se věří, že pomáhá odbourávat ledvinové kameny.
Meloun je jedním z nejlepších plodů proti ledvinovým kamenům. Má největší množství vody ze všech druhů ovoce. Voda je velmi důležitá, pokud jde o předcháyení ledvinovým kamenům. Meloun obsahuje také vysoké množství draslíku, což je minerál, který pomáhá rozpustit ledvinové kameny. Meloun je diuretikum a zvyšuje tvorbu moči.
Kromě pití tolik sklenic vody, kolik můžete, vypijte 1 až 2 čerstvé šťávy každý den.
Šťáva obsahuje citráty, které pomáhají při rozpadu kamenů.

Recept:
1 pomeranč, oloupaný
1 jablko
1 citron
4 plátky melounu
4 kostky ledu
Všechny složky musí být ekologické.
Zdroj: Health Digest

Reklama
Reklama

Komentáře

Eva (Čt, 4. 9. 2014 - 20:09)
A jist teda co? Pokud ma nekdo problemy s ledvinama, urcite bych organismus neochlazovala ledem, citrusama a uz vubec ne na podzim.
Jana (Čt, 4. 9. 2014 - 21:09)
A jist teda co? Pokud ma...byl mě zjištěn písek a kamínky v ledvinách. Lékař mě doporučil ledvinový čaj a hodně pít, ale o úpravě jídelníčku mě nic neřekl. Asi to nebude až tak důležité.
Reklama