Reklama

Stimulace metabolizmu potravinami

Tělo musí dennodenně bojovat s nejrůznějšími jedovatými látkami: jednak se v naší stravě bohužel vyskytují i pesticidy, těžké kovy, konzervační látky a podobně. A jednak vznikají i při naprosto normálních metabolických procesech odpadní látky, jako například volné radikály, kterých se tělo musí zbavit.

Játra, ledviny a střeva vykonávají při vylučování jedovatých látek z těla hlavní práci. Filtrují škodliviny a odpadní produkty ven z těla a zodpovídají za jejich vylučování. V případě nesprávné nebo jednostranné stravy tělo už nedokáže tyto jedovaté látky vylučovat, a proto se tyto látky hromadí v těle a zatěžují organizmus. Tyto odpadní produkty se pak hromadí v tukové tkáni a vazivu a tím brání zásobování těla živinami. Následkem může být únava, bolesti hlavy, trávicí potíže, nečistá pleť a oslabení imunitního systému.

Stimulanty pro metabolizmus

 • Kopřiva čistí krev, odvodňuje a vyrovnává překyselení organizmu.
 • Rukola (roketa) pomáhá především při odvodňování a vylučování jedovatých látek z těla a navíc udržuje zdravou střevní flóru.
 • Rýže, obzvláště rýže natural, je velice bohatá na balastní látky. Kromě toho obsahuje hodně draslíku, který odvodňuje tělo a podílí se na vylučování jedovatých látek a na regulaci rovnováhy kyselin a zásad.
 • Papája je ovoce velice bohaté na enzymy. Podporuje nejen celkový metabolizmus, nýbrž také usnadňuje spalování tuku.
 • Jahody a rybíz mají dvojí pozitivní účinek: zásobují štítnou žlázu dostatečným množstvím manganu, a tak podporují produkci hormonů podílejících se na metabolických procesech. Kromě toho obsahuje toto červené ovoce hodně draslíku, který tělo zbavuje škodlivých látek a odvodňuje.
 • Citrusové plody dodávají hodně vitaminu C, stimulují metabolizmus a pomáhají tělu přijímat životně důležité živiny.
 • Čekanka obsahuje hořčinu intybin, která podporuje trávení a metabolizmus. Kromě toho je bohatá na vápník,
  hořčík, železo a draslík - což jsou důležité minerální látky, které významně podporují odbourávání tuků.
 • Potočnice podporuje trávení, stimuluje metabolizmus, čistí krev a vyplavuje odpadní látky z těla.
 • Artyčoky obsahují cynarin, který stimuluje činnost jater a žlučníku a tím podporuje vylučování jedovatých látek z těla a metabolizmus tuků v těle. Kromě toho podporuje odvodňování a vylučování jedovatých látek.
 • Chřest odvodňuje, čistí ledviny a tím zbavuje tělo jedovatých látek. Obsahuje hodně vitaminu C a minerálních látek. Kromě toho je velmi bohatý na balastní látky.
 • Syrovátka vyplavuje zplodiny metabolizmu z těla, aktivuje látkovou výměnu a vedle toho je zdraví prospěšným zdrojem bílkovin.
 • Fenykl obsahuje značné množství éterických olejů, které stimulují trávení a podporují činnost ledvin a jater.
 • Ryby obsahují hodně jódu, který potřebuje štítná žláza pro aktivaci metabolizmu, a bílkovin, které podporují spalování tuků.


  Zdroj: Pamela Trondle - Wellness - Domácí rozmazlování, nakladatelství Grada
 • Reklama
  Reklama

  Komentáře

  Eva (So, 27. 9. 2008 - 18:09)
  Nahlédněte, že člověk může být zdravější i optimální kombinací normálních potravin
  www.kgdolu.estranky.cz
  Návštěvník (So, 27. 9. 2008 - 20:09)
  Ježíšmarjá, Evo ty jsi všude. Já už se bojím otevřít i dveře na balkon
  Jana (Út, 29. 12. 2009 - 00:12)
  Ježíšmarjá, Evo ty jsi všude....Jojo, mám ten samý pocit.Holt kšeft je kšeft.Dnes mi paní Eva vymazala mé příspěvky na jejích stránkách.Přitom tam byli už zveřejněné i s její odpovědí.Asi ten můj dotaz ohledně zdanění nemalých poplatků,které přijímá,byl už přeci jen moc.Ženský,neblbněte,tyhle pravidle zná každý trochu inteligentní člověk.Málo tuků,ovoce,zelenina, hýbání se.To za to musíte platit?Investujte tu tisícovku radši do ryb,ovoce a zeleniny.Eva jako p. ředitelka jistě přežije,nikdo vás nebude špehovat a nutit do fotek a reportáží vašeho hubnutí.K tomu já bych se teda nikdy nesnížila,moje špeky jsou jen moje a proto hubnu, aby je nikdo neviděl.Ne že budu někomu zakládat jeho další kšeft.zdá se mi to nefér, i když jste si tam určitě navzájem pomohly, za velké radosti p. Evy.
  Monika (So, 27. 2. 2010 - 12:02)
  Jojo, mám ten samý pocit.Holt...Já s Evou hubla a vyhovoval mi jídelníček, porce byly akorát na mne a porady fungovaly báječně, když jsem měla pochybnost do pár hodiny bylo vše jasné, vyhovovalo mi hubnout společně s ostatními děvčaty, je to věc názoru a nikdo jídelníček na tělo nedělý zadarmo, Pan Havlíček za to chce 7000Kč, paní Eva nějakých 900.
  Poradím jak zhubnout (So, 27. 2. 2010 - 12:02)
  Nežer tolik.
  Granvin (So, 27. 2. 2010 - 15:02)
  Jana
  Víte, občas nad tím taky přemýšlím a říkám si, že tyhle rady zná přeci každý, tak proč za mnou neustále lidi chodí, abych jim je řekl znovu. Ono ale jde o to, že každý jsme jedinečná bytost a proto se nejlepších výsledků dosahuje, když je strava sestavená přímo na tělo, a taky jde o to, že rad je kolem výživy fakt hodně a je spousta lidí, který si přečtou pár článků případně knížek a jsou zmatený jak teda na to.

  Monika
  Tvorba jídelníčku na míru je otázka několika hodin a ještě je dobré ho následně s klientem konzultovat, aby ho skutečně pochopil a věděl jak ho aplikovat. A pokud to někdo nabízí zadarmo, tak buď je to kecka, kterej to nesestavuje na míru anebo je to služebník boží usilující o vykoupení.
  Reklama