Strava je hlavním faktorem ovlivňujícím zdraví

Proč strava ovlivňuje zdraví? Představte si své tělo jako auto, které se vyvíjí v čase. A nyní řídíte auto staré 2 miliony let. Přírodní, živé, dýchající auto.

Během 2 milionů let se toto auto živilo palivem v podobě: vody, semínek, ořechů, bylin, kořínků, ovoce, zeleniny, obilninami, mlékem.. .Tyto potraviny vyživovaly tělo.  Na této stravě je organismus závislý. Na tomto palivu je tento stroj postaven.
Najednou však, po 2 milionech let, se palivo pro toto  auto za posledních 100 let změní  na směs složenou ze sušenek, cukru, koláčů, pizzy, nudlí, chleba, čokolády, sladkých limonád, margarínů, cigaret, chemických léků, pesticidů, konzervantů.
Co myslíte, že se autu stane? Porouchá se!
Přírodní medicína klade větší důraz na stravu a životní styl směřující k prevenci nemocí než na potlačování příznaků.  U správné stravy není třeba léků a u špatné stravy není lék na vyléčení.Chcete-li se dožít dlouhého věku, vybírejte správné potraviny.
O správné a harmonické stravě se můžete dozvědět v Mezinárodním centru vzdělávání Advana, která začíná 3.4.2010. Podrobné informace na www.advana.cz
Dr.Vikram Chaunan

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele pavel
  pavel (anonym)

  nakukat někomu že před 2 miliony let se někdo živil mlékem může akorát debil z firmy Danone...

  Bře 22, 2010
 • Obrázek uživatele Pavle, Pavle:-)
  Pavle, Pavle:-) (anonym)

  ...když je psáno během dvou miliónů let, tak to není to samé jako před 2 miliony.

  Bře 22, 2010
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  s některými nemá cenu diskutovat, během tedy asi znamená i současnost, že jo, takže nevím proč to teda někdo píše když něco z minula je dobře a něco ze současna - mléko je taky dobře atd. Takže si jezte na co máte chuť a buďte zdrávi...aspoň na chvilku...tohle je na delší diskusi a na to nemám čas a toho využívají právě šmejdi co nás krmí nesmysly ve formě jídla, informací a reklamy a z našich nemocí pak ještě mají byznys. S pánem Bohem.

  Bře 23, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin

  s některými nemá cenu...Kritizovat umí každý. Napište svůj článek a buďte si jist, že se najde někdo, kdo bude stejně zaníceně kritizovat každé slovíčko, které napíšete.

  Bře 23, 2010
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  Ze zkušeností se čím dál víc domnívám, že na zdraví mají bezkonkurenčně největší vliv geny a potom až možná strava. Bylo by hezké si myslet, že zdraví je věc spravedlivá, co si kdo sežere, to ho potom ovlivňuje, ale opravdu kolem sebe vidím, jak je zdraví věc nespravedlivá.

  Dub 29, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama