Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Sůl a její využití

Dávidlo, čistí žaludek, dobré projímadlo, účinná při šoku a bolestech v krku, výborné kloktadlo, prevence proti rýmě, brání šíření infekce.

Soli si vysoce cenili už staří Řekové, kteří ji prohlásili za božskou. Lidské tělo obsahuje velké množství chloridu sodného (asi 250 g), jehož hlavním úkolem je kromě jiného především zadržovat v těle vodu.

Vnitřně podporuje sůl trávení, slouží k čištění žaludku od jedů, je dobrým projímadlem a používala se jako prevence proti střevnímu kataru. Sůl se užívala při šoku nebo při silné depresi, spojené až se zhroucením.

Jako kloktadlo je sůl vhodnou prevencí proti bolestem v krku, zánětu mandlí či dásní, nasáváním slané vody nosem lze velmi účinně předcházet rýmě.Její roztok jako kloktadlo dovede velmi účinně zastavit rozvíjející se zánět horních cest dýchacích, pokud je použit včas.

Jak je známo, život vznikl v moři a tělní tekutiny si i u člověka zachovávají složení mořské vody dodnes. Proto solné roztoky pro výplachy nosu i očí člověk tak dobře snáší.

Protože přítomnost soli v tělních tekutinách přímo souvisí s krevním tlakem, je třeba používat sůl střídmě a při vyšším tlaku a některých jiných chorobách souvisejících s funkcí ledvin ji z diety vyřadit.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Miky
  Miky (anonym)

  Fakt diky pomohlo mi to

  Lis 11, 2006
 • Obrázek uživatele hyggi
  hyggi (anonym)

  ja taky. dekuju moc!! diky tomu jsem dostala z laborky 1 za teorii.

  Pro 08, 2007
 • Obrázek uživatele hyggi
  hyggi (anonym)

  ja taky. dekuju moc!! diky tomu jsem dostala z laborky 1 za teorii.

  Pro 08, 2007
 • Obrázek uživatele ada
  ada (anonym)

  moc faft dekuju dostala jsem za 4 dementi

  Led 15, 2009
 • Obrázek uživatele vitas
  vitas (anonym)

  fakt diky mam za 3-

  Feb 08, 2009
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  já bych se potřebovala zeptat kolik gramů soli může obsahovat potrava zdravého dospělého člověka během jednoho dne ?? děkuji za odpověď

  Kvě 31, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  tak to jsem nikdy neřešil

  Kvě 31, 2009
 • Obrázek uživatele Pozor na množství větší než menší
  Pozor na množst... (anonym)

  Estli se nepletu tak se soli přezdívá - Bílá nemoc,bílé zboží a bílý jed.To by tedy hovořilo za vše. Kapitalismus si na soli namaže kapsu (ODS,Top09,SolZenBabiš a tím nás otráví a my v závislosti volíme zase své dealery soly, co maj solné cesty a solné doly).

  Zář 14, 2018
 • Obrázek uživatele ano
  ano (anonym)

  Bílý cukr, sůl, bílá mouka, to užívejte v malém množství, nebo raději vůbec.

  Zář 14, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama