Reklama

Tři zahřívací nápoje pro tři výjimečné příležitosti

Prosinec je speciální měsíc. V žádném jiném měsíci v roce si neužijeme tolik kouzelné atmosféry, rodinné pohody a radostných setkání. A žádný jiný měsíc nemáme tolik spojený se záplavou dobrého jídla a pití. Proto jsme pro vás vybrali tři speciální příležitosti a tři drinky, bez kterých si tyto sváteční chvíle jednoduše neumíme představit.

Adventní neděle
Adventní neděle máme celkem čtyři, takže žádné výmluvy na nedostatek času! Takový mrazivý prosincový nedělní podvečer je ideální čas na příjemný večer strávený u deskových her, povídání si nebo sledování televizních pohádek s dětmi, partnerem nebo přáteli. Domácí pohoda ve společnosti těch nejbližších vás určitě nabije energií na celý další týden! Ideálním společníkem při této příležitosti by mohl být třeba nápoj zvaný horké jablko, na němž si pochutnají jak dospělí, tak i děti. Jeho vůně je absolutně neodolatelná.

Horké jablko  -  tip na nedělně-adventní nápoj:
Budete potřebovat:
1 litr jablečného džusu
15 g vanilinového cukru
6 koleček krájeného čerstvého zázvoru
Skořice, anýz, hřebíček, kardamom dle chuti
Špetku mleté skořice na dozdobení
Postup:
Džus společně s kořením a vanilinovým cukrem krátce povaříte. Poté necháte 5 min odstát a přidáte kolečka zázvoru. Nápoj servírujte v čirých sklenicích a dozdobte špetkou mleté skořice.

Štědrý večer
Ten nejkrásnější večer v roce se spoustou vánočních dekorací, koled, vůní cukroví a oblíbenými filmy. Až si rozbalíte všechny dárky, v klidu se uvelebte, zavřete oči a vdechněte aroma úžasného domácího punče. Varianty můžete udělat hned dvě: v té druhé vyměňte alkohol za jablečný džus. Děti budou z „dospěláckého“ nápoje nadšené!

Sváteční punč -  tip na štědrovečerní nápoj:
Budete potřebovat:
0,5 l pomerančového džusu
1 dl bílého rumu
0,5 l červeného vína
1ks jablko
5ks švestek
Skořice, hřebíček, badyán dle chuti
Cukr dle chuti
Postup:
V hrnci smícháte džus, rum a víno, do kterého přidáte ovoce a koření. Pomalu ohříváte a těsně před dosažením varu odstavíte. Necháte 10 minut odstát a dosladíte dle chuti. Sklenici dozdobte plátky citronu a pomeranče a můžete servírovat.

Reklama

Silvestrovský večírek
Hodláte trávit Silvestra doma nebo na chatě, s partou přátel, rodinou nebo jen sami s partnerem? Ať už je to jakkoliv, základem je vždy kvalitní pohoštění. Včetně té tekuté části. A protože ne každý má rád tvrdý alkohol, je dobré nabídnout i jemnější variantu. Takový povedený domácí svařák je podle nás ideální. Můžete jej připravit ve větším množství, podpoří dobrou náladu a až se půjdete ven podívat na ohňostroj, nezapomeňte si vzít hrníček s sebou. Nebude vám díky němu vůbec zima!

Tip na silvestrovský drink  -  domácí svařák:
Budete potřebovat:
0,75 l červeného vína
Pomeranč (nebo lžička koření Pomerančová kůra)
Citron (nebo lžička koření Citrónová kůra)
1ks skořice
Hřebíček, badyán
Rum dle chuti
Cukr dle chuti
Postup:
Červené víno i s ostatními přísadami zahřejte v hrnci a odstavte těsně před bodem varu, tak aby se neodpařil veškerý alkohol. Koření po důkladném prohřátí a uvolnění aroma vyjměte. Nápoj dozdobte dílky pomeranče.
 

Reklama

Komentáře

Reklama