Vyrobte svým blízkým zdravý dárek

Zázvorový sirup je vynikající a víceúčelový. Vydrží v ledničce až 6 měsíců a může být použit na zmrzlinu, čerstvé ovoce, francouzské tousty, vafle, palačinky či s perlivou vodou k výrobě přírodní zázvorové limonády. Zázvor navíc není pouze chutný, ale i léčivý.

Po tisíciletí byl zázvor užíván k léčbě všelijakých potíží, od žaludeční nevolnosti, přes artritidu až po srdeční onemocnění.

Smíchejte v malém hrnci jeden a půl šálku vody s jedním šálkem medu a přiveďte zvolna k varu. Nakrájejte na kousky 6 zázvorových kořenů (není potřeba je loupat) a přidejte je ke směsi. Zvolna vařte v nepřikrytém hrnci přibližně 45 minut. Když je sirup vyvařen zhruba na tři čtvrtiny šálku, stáhněte hrnec z vařiče. Odstraňte zázvor, nechte vychladnout a uchovejte v lednici v čisté skleněné lahvičce nebo zavařovací skleničce.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Marta
  Marta (anonym)

  Tento sirup jsem pred lety dělala, po vyndání zázvoru jsem tam přidala na drobno nasekané vlašseké ořechy. Děti to milovaly na palačinkách.

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  Ten recept nechápu, varem se med naprosto znehodnotí :-(

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  ten med se tam dává proto, aby to bylo sladké. Můžeme přisypávat i cukr podobně jako děláme i jiné sirupy. Mělo by to zhoustnout. Pokud tam chceme zázvor ponechat, tak je dobré jej rozmixovat a dáváme jen přiměřené množství. Dobré je také koupit v lékárně zázvorovou tinkturu a vmíchat ji do takto připravovaného sirupu. Zázvorový sirup podávám také s aloe vera gelem v poměru 1:1. Záleží na tom, co chceme řešit. Pak je i různá koncentrace sirupu. Když natřeme palačinky zázvorovou marmeládou, tak nestačíme palačinky připravovat....

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele Honzo,
  Honzo, (anonym)

  běž se se svou reklamou na aloe gel vycpat. Jseš s tím trapný a opruzuješ na všech diskusích.

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele Koudy
  Koudy (anonym)

  A když navrch přisypete Herbalife F 1, rodina vám krade a ujídá ještě syrový těsto pod rukama...:)))

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  Honzo, to jsem pochopila, že ten med je tam kvůli sladkosti, ale to se tam úplně klidně může nasypat cukr a vyjde to levněji, navíc mi přijde barbarství takhle ničit něco tak jedinečného, jako je med...

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Tento sirup jsem pred lety...můžete mi prosím říct, kolik to je "6 zázvorových kořenů"?

  Pro 14, 2009
 • Obrázek uživatele Bára
  Bára (anonym)

  Jo, když nad tím přemýšlím, nebylo by mnohem lepší nejdřív uvařit zázvor a když bude vývar chladnout, tak do něj přidat med, při teplotě, aby se nezničil? To přece vyjde nastejno a navíc to bude mnohem zdravější díky tomu medu, ne? Ivano, v supermarketu se zázvor prodává normálně v úseku zeleniny a ovoce (nebo čistě jen v prodejnách s ovocem a zeleninou) jako kořeny. Nemůžeš je přehlédnout :) Bývají podobné velikosti, tak vyber nějaké stejně velké.

  Pro 14, 2009
 • Obrázek uživatele třeba taky tak
  třeba taky tak (anonym)

  http://www.nadoma.cz/recepty/slug_173771

  Pro 14, 2009
 • Obrázek uživatele Indický zdravý nápoj
  Indický zdravý nápoj (anonym)

  Ingredience: 2 rajčata 1 mrkev 1 pomeranč pár kapek citrónové šťávy 3 kapky sacharin nebo 2 tablety sacharin 2 špetky soli drcený led pro servírování Rajčata a mrkev nakrájejte na velké kusy. Dejte pomerančové dílky a ½ šálku vody. Zamíchejte všechny zbývající složky mixérém . Podáváme s hodně drceným ledem.

  Pro 14, 2009
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Jo, když nad tím přemýšlím,...Baro, myslim, ze tak by si vyrobila zazvorovou stavu, zde v tom receptu mi to prijde spis jako zázvorovo-medova marmelada. Asi zde jde o nasyceni medu tim zazvorem a tu pulrocni trvanlivost darku. Nevim, zda podle tveho postupu by to vydrzelo nejakou delsi dobu.

  Pro 15, 2009
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Jo, když nad tím přemýšlím,...Báro,mně to jen připadlo na to množství vody nějak moc velké kusy...

  Pro 15, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama