Kešu oříšky: výhody a vlastnosti

Nyní už víme, jak prospěšné jsou všechny druhy ořechů a každý si může vybrat přesně ty které mají nejlepší chuť a ty správné a užitečné blahodárné účinky.

Pokud byly vlašské ořechy, mandle a lískové ořechy vždy integrovány do naší stravy, kešu o sobě začaly dávat vědět až v posledních letech. Toto ovoce tropického původu má ve skutečnosti neuvěřitelné blahodárné vlastnosti jak pro naše tělo, tak pro naši mysl. 

Chutné ořechy kešu se získávají ze stálezelené rostliny původem z Amazonie s botanickým názvem Anacardium Occidentale. O jejich rozšíření se postarali portugalští námořníci už v 16. století. Vzhledem připomínají fazole a mají velikost 2 až 3 cm. Zajímavostí je, že strom kromě oříšků plodí i další plody, které připomínají jablka a mají vláknitou dužinu. Charakteristikou pro kešu ořechy je tvrdá skořápka a olejnaté jádro.

Nejsprávnější volbou pro konzumaci jsou kešu natural, které poskytují nejvíce prospěšných látek. Pokud máte rádi ekonomické nákupy, rozhodně se vyplatí balení kešu natural 1 kg. Ačkoli jsou oříšky kešu malé velikostí, rozhodně jsou velkým přínosem pro lidské zdraví. Zvláště se doporučují pro svůj obsah selenu, který lidský organismus potřebuje. Díky selenu jsou přírodním prostředkem s protizánětlivými účinky vhodné hlavně pro lidi trpícími bolestí svalů nebo kloubů.

Nákupem kešu ořechů 1 kg získáte i přírodní pamlsek, který obsahuje dobré množství kyseliny olejové a palmitové, které fungují při snižování špatného HDL cholesterolu a při zvyšování dobrého LDL cholesterolu. S kešu oříšky si zajistíte přísun tolik potřebného hořčíku, který je mimo jiné důležitý pro správné fungování nervového systému a podporuje zdraví kosí a svalů. Tyto plody se také mohou pochlubit vynikajícími antioxidačními vlastnostmi. Pro dobrou náladu oceníte takzvaný „hormon dobré nálady“. Stejný hormon zaručuje kvalitu spánku, zejména u žen v menopauze. Díky kombinaci obsažených látek již pár zkonzumovaných ořechů dokáže utišit pocit hladu a zabránit tak pojídání nezdravých potravin. Z rozmixovaných kešu si lze udělat výbornou pomazánku.

Příznivá cena kešu je obzvláště výhodná při koupi většího balení, které nabízí některé eshopy. Balení kešu 1000 g uspokojí mlsání celé rodiny. Je třeba brát v potaz i kalorickou hodnotu a jíst maximálně 30 g denně.

Společnost SEOlight se tedy, jak výše uvedená fakta dosvědčují, může postarat právě o to, abyste měli vždy takové texty, jaké potřebujete. Zde nabízený copywriting vyhoví přesně vašim požadavkům a potřebám.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama