Reklama

Léčivé polévky z celého světa: Americká maminčina kuřecí polévka proti nachlazení a chřipce

Léčivé polévky doporučujeme hned z několika důvodů. Mají uklidňující účinek, snadno se tráví a dodávají organismu velké množství výživných látek potřebných k jeho regeneraci. Všude na světě jsou polévky ceněny pro svou schopnost prospívat našemu zdraví.

Americká maminčina kuřecí polévka proti nachlazení a chřipce

Kuřecí polévka odedávna patřila mezi nejoblíbenější prostředky domácí léčby. V nedávném výzkumu bylo prokázáno, že lidová zkušenost má své opodstatnění, nebol; kuřecí polévka prokazatelně pomáhá v prevenci zánětu a působí proti ucpání horních cest dýchacích.

Hrnec kuřecí polévky by neměl na plotně chybět při žádném nachlazení či chřipce v rodině. Silný, horký vývar uvolňuje hleny. Aromatické přísady, například česnek nebo cibule, mají mírné protivirové účinky. Aby vás polévka důkladně prohřála, těsně pře 1 dovařením do ní přidejte několik stroužků česneku pokrájených na plátky.

Maminčina kuřecí polévka

Reklama

Pro silnější účinek na uvolnění dýchacích cest můžeme přidat trochu kajenského pepře a lžíci nasekaného čerstvého zázvoru.

1celé kuře nakrájené na 8 kousků,

1 kg nasekané mrkve,

1 kg cibule,

4 lisované stroužky česneku

sůl, pepř, petržel a kopr dle chuti

Kousky kuřete vložíme do velkého hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Zmírníme oheň, aby se polévka vařila pomalu. Sebereme pěnu. Přidáme nasekanou mrkev a cibuli a vaříme na mírném ohni 2-3 hodiny; vyvařenou vodu občas doplníme. Přidáme lisovaný česnek a dochutíme soli, pep?řem, petrželkou a koprem. Hustší polévku připravíme tak, že jednu až dvě naběračky vařené zeleni?ny rozmixujeme v mixéru a zamícháme zpět do polévky. 10 porcí

Zdroj: 1000 rad domácího lékaře, nakladatelství Reader´s Digest Výběr

Reklama

Komentáře

ben (Po, 4. 10. 2010 - 06:10)
Ne kuřecí ale slepičí vývar,léčí!U nás odjakživa! Nazdar!
Fera (Po, 4. 10. 2010 - 06:10)
česneková po opici nemá chybu
Pepan (Ne, 14. 11. 2010 - 00:11)
taktéž se kloním ke slepičí polévce, navíc co může být léčivého na kuřeti které vyroste za 30dní?
Pepan (Ne, 14. 11. 2010 - 00:11)
snad jedině domácí kuře a nebo BIO
Káča (Ne, 14. 11. 2010 - 00:11)
Jedině česnečka...
ůůů (Ne, 14. 11. 2010 - 09:11)
Ne kuřecí ale slepičí...to je pravda silný vývar,hodně pepře, nebo rajčatová 100%šťáva-nejlepší nechlastat do němoty.Jinak náhražky nekupiji,raději uvařenou zeleninovou polívku.
Reklama