Reklama

Méně jíst, déle žít

Možnost, jak dát organismu šanci déle žít, spočívá ve snížení množství požívaného jídla. Četné průzkumy stále potvrzují, to, co v Německu dokázalo již válečné a poválečné období: Omezená výživa obsahující velmi málo masa a tuků skutečně vede ke zdravějšímu a delšímu životu. Že se podle statistických údajů život v uplynulých desetiletích v celkovém průměru podstatně prodloužil, je zásluhou medicíny, a zvláště pak snížení úmrtnosti kojenců, nikoliv však vlastním chováním lidí.

Kdo se podrobněji zabývá vlivy výživy na délku života, dostane se k pravdě nejblíže. I když imunolog doktor Roy Walford z Kalifornské univerzity UCLA prodloužil život laboratorních myší vestavěním kombinace genů zvané major histocompatibility complex na dvoj- až troj-násobek normální délky, přece nepokládá geny za rozhodující nástroj k prodloužení délky života. Ve svých vědeckých pracích objasnil, jak velké škody způsobujeme přebujelou výživou našemu zdraví, a zejména našemu imunitnímu systému. Sám také zredukoval svůj přísun kalorií na polovinu.

V laboratořích National Toxycology Laboratory v Little Rock v Arkansasu žijí tisíce myší a krys ve zdraví dvakrát déle, než odpovídá jejich normálu, protože jim byl snížen přísun potravy o 40 procent. Proto také pro ředitele laboratoří a pro jeho spolupracovníky byl tento přiklad podnětem k tomu, aby zmenšili své jídelní lístky.



Zdroj: Enzymy - Dr. Wilhelm Glenk, Dr. Sven Neu

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama