Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nevolnost po nadměrné konzumaci vajec

Vejce mají silně soustřeďující, jednosměrně zaměřenou energii. Rychle j dokážou vytvořit přeplnění jin a mají tendenci vytvářet aglomerace (nahromadění). Jsou jinovým tonikem ze skupiny tuků (vaječný žloutek).

Vaječný bílek je obtížně stravitelný, energeticky však má nepatrnou výživnou hodno­tu. Může příznivě ovlivňovat stagnace potravy. Vaječný žloutek i vaječný bí­lek shromažďují v těle vlhkost. Mohou způsobit nevolnost a bolesti hlavy.

V tomto případě pomohou energeticky bohaté potraviny proměnlivých fází Dřevo a Oheň. Citróny (například horká citrónová šťáva se zázvorem a medem k detoxikaci), kyselé zelí, miso, zelený čaj, ječmen, kukuřice, zejmé­na když je konzumována i s kukuřičnými „vlasy“ neboť kukuřičné „vlasy“ odvádějí vlhkost. Kukuřičná kaše alespoň týden vždy po ránu a několikrát denně malá porce kysaného zelí nám opět navrátí pocit zdraví.

Zdroj: Manuela Heider de Jahnsen - Čínská medicína prevence a léčení stravou

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele To je tedy
  To je tedy (anonym)

  objev jak noha - nevolnost po nadměrné konzumaci vajec. Nevolnost je po nadměrné konzumaci čehokoliv.

  Bře 27, 2011
 • Obrázek uživatele no teda
  no teda (anonym)

  já měl čtyři volská oka k obědu a péro mi stojí, že bych opíchal kozu

  Bře 27, 2011
 • Obrázek uživatele V.
  V. (anonym)

  objev jak noha - nevolnost po...Ale teď víš, že si máš dát kyselý zelí:-)

  Bře 30, 2011
 • Obrázek uživatele Blbe,
  Blbe, (anonym)

  ještě lepší je zásadité zelí!!!

  Bře 30, 2011
 • Obrázek uživatele Jiřin
  Jiřin (anonym)

  No když snim smažený vajíčka . nesnim to všechno páč mě hne začnej bolet palda -_-

  Feb 22, 2013
 • Obrázek uživatele Emil
  Emil (anonym)

  Dobrý den. Pamatuji si, že jsem asi v sedmi letech o velikonocích zkonzumoval nadměrné množství vajec. Po několika hodinách jsem začal velice silně říhat. To říhání strašně smrdělo po zkažených vejcích. Když to matka zjistila, urychleně přinesla nočník. Po několika okamžicích jsem do něj vyzvracel asi tři veliké porce blitů. Ty blity smrděly po zkažených vejcích ještě víc než to krkání. Byl to takový smrad, že když matka ten nočník s těmi blity odnášela, nablila do něj také. Ty blity potom vylila do umyvadla.

  Dub 11, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama