Sušené švestky jsou to nejlepší pro vaše kosti

Nedávné studie potvrdily to, co je tradiční orientální medicíně po staletí známé - že sušené švestky mají schopnost zabránit a dokonce zvrátit kostní ztráty, které mohou nastat ve výšším věku.

Vědci na Floridské státní univerzitě testovali 236 žen, které měly jeden až deset let do menopauzy. Ženy byly náhodně rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina dostala 100 g sušených švestek denně, zatímco druhá skupina dostala 100 g sušených jablek denně po dobu jednoho roku. Poté, co jim dělali kostní skeny po třech měsících, šesti měsících a dvanácti měsících, vědci zjistili, že skupina užívající sušené švestky vykazovala výrazně vyšší hustotu kostních minerálů než ty ženy, které konzumovaly sušená jablka.

Biomarkery, jako je alkalická fosfatáza a tartrát rezistenstní kyselá fosfatáza, byly významně nižší ve skupině žen užívajících sušené švestky. To naznačuje pomalejší obrat kostních minerálů a snižování úbytku kostní hmoty .

Výzkum vedl Dr. Bahramu Arjmandi. Dr. Arjmandi komentoval výzkum :

“Sušené švestky jsou nejvíce přátelské ovoce pro kosti, které jsem viděl v posledních desetiletích. Jsou řešením přírody pro udržení dobrého zdraví kostí. V průběhu mé kariéry, jsem otestoval mnoho ovoce, včetně fíků, datlí, jahod a rozinek a žádné se nepřiblížilo vlivu sušených švestek na hustotu kostí.“

Zdroj: GreenMedInfo

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama