Zdravé vánoční cukroví na poslední chvíli

Ve vánočním shonu je někdy těžké najít si na vše čas. Cukroví, na které vám dáme recept, však vytvoříte rychle - za studena, bez pečení a k tomu ještě bez cukru a bílé mouky.

Kokosové kuličky
Na několik hodin dáte namočit sušená jablka. Pak je umelete a smícháte s opraženými a rozemletými ovesnými vločkami a opraženými a rozemletými ořechy. Přidáte rozinky. Z vytvořené hmoty tvarujete kuličky a obalíte je v kokosu.

Karobové kuličky
Uvaříte kuskus, smícháte s jablečným moštem (nebo jinou ovocnou šťávou, např. šťávou z kompotu), přidáte stejné množství kokosu a rozinky, jednu lžíci sladěnky (slad z naklíčeného ječmene). Vytvoříte kuličky, které obalíte v karobu ( přírodní náhražka čokolády - svatojánský chlebíček).

Ovocný salám
2 šálky sušeného ovoce, 100g mandlí, 1 šálku jemných ovesných vloček, kokosová moučka na obalování Ovoce pomeleme na masovém strojku nebo v mixeru (pokud je hodně tvrdé, můžeme ho předem namočit). Do pomletého ovoce přidáme namleté mandle a zahustíme vločkami. Vytvoříme hustou hmotu, ze které vyválíme salám. Ten potom obalujeme v kokosu. Salám uchováváme v alobalu v lednici a podle potřeby ukrajujeme kolečka na talíř se svátečním pečivem.

Všechny potřebné suroviny seženete v obchodě se zdravou výživou. Přejeme vám dobrou chuť a krásné Vánoce bez stresu.

Autor: MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele R.E.C.E.P.T.
  R.E.C.E.P.T. (anonym)

  MOZAIKA Potřebujeme: 25 g slunečnicových semen 25 g sezamových semen 50 g mandlových lupínků 50 g kousků oříšků 100 g ječného sladu Postup: Všechny tyto přísady opražíme na suché pánvi, smícháme s ječným sladem a natlačíme v tenké vrstvě na pečící papír na plech. Necháme ztuhnout a potom krájíme ostrým nožem

  Pro 10, 2007
 • Obrázek uživatele Myška78
  Myška78 (anonym)

  Díky za recepty :) Asi je zítra ještě zkusím udělat, ať máme i nějaké zdravé mlsání. Pár zajímavých fitness receptů se mi podařilo najít taky tu: https://www.letakomat.cz/blog/fitness-recepty/ :)

  Pro 23, 2018
 • Obrázek uživatele ono
  ono (anonym)

  jaksi co je k mlsání, není zdravé. Mlsejte tey i nezdravé, udělejte si radost, ale mlsejte toho málo

  Pro 23, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama