Reklama

Zdravé vánoční cukroví na poslední chvíli

Ve vánočním shonu je někdy těžké najít si na vše čas. Cukroví, na které vám dáme recept, však vytvoříte rychle - za studena, bez pečení a k tomu ještě bez cukru a bílé mouky.

Kokosové kuličky
Na několik hodin dáte namočit sušená jablka. Pak je umelete a smícháte s opraženými a rozemletými ovesnými vločkami a opraženými a rozemletými ořechy. Přidáte rozinky. Z vytvořené hmoty tvarujete kuličky a obalíte je v kokosu.

Karobové kuličky
Uvaříte kuskus, smícháte s jablečným moštem (nebo jinou ovocnou šťávou, např. šťávou z kompotu), přidáte stejné množství kokosu a rozinky, jednu lžíci sladěnky (slad z naklíčeného ječmene). Vytvoříte kuličky, které obalíte v karobu ( přírodní náhražka čokolády - svatojánský chlebíček).

Ovocný salám
2 šálky sušeného ovoce, 100g mandlí, 1 šálku jemných ovesných vloček, kokosová moučka na obalování Ovoce pomeleme na masovém strojku nebo v mixeru (pokud je hodně tvrdé, můžeme ho předem namočit). Do pomletého ovoce přidáme namleté mandle a zahustíme vločkami. Vytvoříme hustou hmotu, ze které vyválíme salám. Ten potom obalujeme v kokosu. Salám uchováváme v alobalu v lednici a podle potřeby ukrajujeme kolečka na talíř se svátečním pečivem.

Všechny potřebné suroviny seženete v obchodě se zdravou výživou. Přejeme vám dobrou chuť a krásné Vánoce bez stresu.

Reklama

Autor: MK

Reklama

Komentáře

R.E.C.E.P.T. (Po, 10. 12. 2007 - 11:12)
MOZAIKA
Potřebujeme:
25 g slunečnicových semen
25 g sezamových semen
50 g mandlových lupínků
50 g kousků oříšků
100 g ječného sladu

Postup: Všechny tyto přísady opražíme na suché pánvi, smícháme s ječným sladem a natlačíme v tenké vrstvě na pečící papír na plech. Necháme ztuhnout a potom krájíme ostrým nožem
Myška78 (Ne, 23. 12. 2018 - 01:12)
Díky za recepty :) Asi je zítra ještě zkusím udělat, ať máme i nějaké zdravé mlsání. Pár zajímavých fitness receptů se mi podařilo najít taky tu: https://www.letakomat.cz/blog/fitness-recepty/ :)
no (Ne, 23. 12. 2018 - 07:12)
fuj
ono (Ne, 23. 12. 2018 - 08:12)
jaksi co je k mlsání, není zdravé. Mlsejte tey i nezdravé, udělejte si radost, ale mlsejte toho málo
Reklama