Reklama

Potíže způsobené nevyrovnaným pH

Většina moderních diet vytváří nezdravé prostředí s kyselým pH. Nevyrovnané pH bude narušovat činnost a funkce buněk až do krajních mezí, jak se jeho hodnota bude dále snižovat. Nadměrně kyselé pH vede k buněčné degeneraci, která nakonec přivodí vážné zdravotní problémy, jako je rakovina, kardiovaskulární choroby, cukrovka, osteoporóza a pálení žáhy. Fakt, že biologický život funguje nejlépe v nekyselém (zásaditém) prostředí, jen podtrhuje užitečnost jedlé sody pro naše zdraví.

Odborník na zdraví Sang Whang říká: „Hladina hydrogenuhličitanu v těle zůstává až do 45 let poměrně konstantní a potom se lineárně snižuje, takže v devadesáti se nám jí nedostává zhruba 18 procent. Obecně lze říct, že degenerativní nemoci jako cukrovka a vysoký krevní tlak se začínají objevovat od 45 let nahoru a postupně se zhoršují, jak se člověk blíží k 90 a výš. Právě tenhle pokles hydrogenuhličitanů v krvi ovlivňuje krevní průtok a komplikuje zvládání průběžného přísunu kyseliny, takže je obtížné odbourávat z těla kyselý odpad. Následně dochází ke vzniku mnoha kyselinou způsobených degenerativních chorob, jako jsou krevní sraženiny, kyselý reflux, srdeční nemoci, osteoporóza, dna, cukrovka, vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin, rakovina, mrtvice atd. Alzheimerova choroba není nic jiného než pomalé okyselování mozku. Všechny tyto choroby jsou způsobeny systémovou acidózou, neboli nedostatečným obsahem hydrogenuhličitanů v krvi.“

Když má tělo dostatek hydrogenuhličitanu, dokáže lépe odolávat chemické a jiné toxicitě, a to je samozřejmě ohromně důležité vzhledem ke všem chemikáliím, těžkým kovům a dnes i rozmáhající se radiaci v našem životním prostředí.

Kontrola pH je nezbytná také v plaveckých bazénech. Zásaditost vody je alfou a omegou celé bazénové chemie, a proto je důležitěji pravidelně testovat. Když korigujete pH bazénu, aby voda zůstala zásaditá, odborníci radí postupovat po malých krůčcích. Říkají, že je mnohem jednodušší provést malou korekci, jakmile se hodnota trochu vychýlí nahoru či dolů. Provozovatelé bazénů by neměli čekat, až se pH propadne, a pak se pokoušet uvést vše zpět do normálu najednou.
Péče o bazénovou vodu vyžaduje, abyste stále a průběžně udržovali správnou celkovou alkaličnost (TA). Pokud je TA moc nízká, začne kyselost rozežírat marbelit i sádrokartonové zdi, kovy budou rezivět, na stěnách a na dně bazénu se mohou objevit skvrny, voda zezelená a budou vás z ní pálit oči. Lékaři se od bazénových techniků mohou učit, jak mají diagnostikovat a léčit základní biochemii těla. Mohli by své pacienty posílat domů s oněmi levnými testery v podobě papírových proužků, aby si sami otestovali pH tělních tekutin.

Všechny buňky v našem těle potřebují pro svou optimální funkci správně vyvážené pH. Jestliže je tělo příliš kyselé nebo moc zásadité, tento stav tlumí chemické reakce včetně enzymatické aktivity, obnovy a reprodukce buněk.

Reklama

Raymond Francis píše: „Na stupnici pH je 7 neutrální; 0 až 7 znamená kyselý a 7 až 14 zásaditý. Normální pH uvnitř buňky je 7,4, tedy mírně alkalické. Udržení normálního pH v tekutině uvnitř buňky jako i v dalších tělních tekutinách je zásadně důležité pro zachování normální funkce tělesných systémů.“

Něco jiného je krev. Zatímco většina našeho těla může stále fungovat i mimo optimální rámec pH, u krve to není možné. Dr. lan Shilling- ton napsal: „Vaše krev funguje mezi hodnotami 7,3 až 7,5 na alkalické straně této pH stupnice. Když se z tohoto pásma vychýlí, je po vás!“ A právě proto na pohotovostech a jednotkách intenzivní péče v případech ohrožení života běžně používají sodu bikarbonu. Okamžitě člověka vrátí z okraje smrtelné propasti, kdy pH krve hrozí klesnout pod 7,3.

Zdroj: Dr. Mark Sircus - Jedlá soda - unikátní přírodní léčba, nakladatelství Jota
 

Reklama

Komentáře

! (Čt, 4. 5. 2017 - 08:05)
V článku je pravdivá pouze informace, že je nutno udržovat pH v bazénech, aby dostatečně účinkovala desinfekční činidla. Lidské tělo však není bazén a k udržování pH používá velké množství chemických reakcí, které se souhrnně nazývají HOMEOSTÁZA. pH je v různých částech organismu různé (např. v žaludku pH=cca 1). Takže užívání hydrogenuhličitanu sodného je v malých dávkách neškodné, tělo si s ním rychle poradí a upraví si pH podle potřeby.
*** (Pá, 5. 5. 2017 - 09:05)
*****
Reklama