Zdravotní užitek z pití teplé vody s citronem

Začněte ráno vypitím hrnku teplé vody se šťávou z poloviny citronu. Je to jednoduché a užitek je velký. Teplá vody s citronem:

Podporuje imunitní systém

Citronová šťáva je bohatým zdrojem vitamínu C a draslíku. Vitamín C chrání organismus před nachlazením a draslík chrání organismus před vysokým tlakem a podporuje nervový systém.

Vyrovnává pH

Citron je, i přes svou kyselost, vynikající alkalizující (zásadotvorná)potravina. Zásadité pH uvnitř organismu je důležité pro zdraví.

Pomáhá s hubnutím:

Citron je bohatý na vlákninu pektin, která pomáhá překonávat pocit hladu. Bylo též zjištěno, že lidé konzumující více alkalickou stravu, hubnou rychleji.

Podporuje trávení:

Teplá voda stimuluje trávicí systém a střevní peristaltiku. Citronová šťáva je bohatá na vitamíny a minerály a pomáhá čistit střeva od toxinů.

Působí jako jemné, přírodní diuretikum (močopudný prostředek).

Citronová šťáva pomáhá vyplavit nežádoucí látky z těla, jelikož zvyšuje frekvenci močení. Toxické látky jsou vylučovány rychleji a častěji, což udržuje zdravý močový trakt.

Čistí kůži:

Vitamín C pomáhá odstraňovat vrásky a skvrny z pleti. Citronová voda pomáhá odstraňovat toxiny z krve, což pomáhá udržet i čistou pleť.

Hydratuje organismus:

Dehydratovaný organismus vede k zhoršení funkcí organismu, ke stresu, zácpě, únavě atd.

 

Zvyk pít po ránu teplou (ne horkou) vodu s citronem, může během měsíce zlepšit váš zdravotní stav.

Zdroj: Interesting Facts

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele vapanc
  vapanc (anonym)

  Ono to je stím PH trochu jinak,také jsem naletěl na to,že citrony, ač kyselé ,působí na organismus zásaditě.Protože jsem chtěl po každém kyselém jídle srovnávat PH,pil jsem vodu s citronem.Poněvadž jsem prakticky organizmus stále přikyseloval a to proto,stejně jako vy,neuvádíte,že zelené,nedozrálé citrony působí i v těle kysele!Jenom tyto citronu jsou u nás běžně k dostání.Takže žádný citron,ten jenom když chceme doplnit C,ale jablečný ocet.

  Lis 23, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Lidské (i jiné) tělo má řadu mechanismů pro homeostázu, takže snažit se do toho zasahovat nějakou citronovou nebo octovou vodou je zhola zbytečné počínání.

  Lis 23, 2012
 • Obrázek uživatele K.
  K. (anonym)

  Lidské (i jiné) tělo má...Přesně tak, v těle máme několik systémů které se starají o udržení správného pH. Pokud by byl někdo opravdu tak "překyselený", jak je teď v módě, skončil by zcela jistě na JIPu. Nějaká citronová voda těžko nahradí chemické reakce pufrů... nevím, kdo to vymýšlí.

  Lis 23, 2012
 • Obrázek uživatele Nona
  Nona (anonym)

  Přesně tak, v těle máme...hádej kdo, je to těžkej byznys

  Lis 23, 2012
 • Obrázek uživatele vapanc
  vapanc (anonym)

  Lidské (i jiné) tělo má...Už jenom pití čisté vody je určitě lepší,než pití těch patoků z prodejen,dizkuze o PH je na jiné téma,to uznávám.

  Lis 24, 2012
 • Obrázek uživatele vapanc
  vapanc (anonym)

  hádej kdo, je to těžkej...Kdo je těžkej biznis nevím,ale vím co je těžkej biznis.Určitě je to výroba jedů,tedy léků,které doktoři předepisují jako na běžícim pásu,aniž by to bylo nutné,no a proč to dělají?To se všeobecně ví a kdo to neví tak napovím-jde o prachsprostý kšeft.

  Lis 24, 2012
 • Obrázek uživatele P.
  P. (anonym)

  Dělám to léta a cítím se fakt skvěle.

  Lis 27, 2012
 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  idealni na sracku. nejlepsi na procisteni pred analnim sexem

  Lis 30, 2012
 • Obrázek uživatele Dolby
  Dolby (anonym)

  idealni na sracku. nejlepsi...Zajímavý, jak někteří úchylové se umí vnutit i do diskuzí, kam to teoreticky nejde..::o)))

  Srp 17, 2014
 • Obrázek uživatele JohankaDl
  JohankaDl (anonym)

  Tak to asi budu muset zkombinovat s mým skvělým ranním kafem - http://www.oxalis.cz/cs/eshop/alzirska-150-g-kava-aromatizovana-mleta :)

  Feb 24, 2015
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Přesně tak, čistá voda umí divy. Já na základě tohodle článku https://vyzivovykonzultant.cz/zazracna-voda-a-jeji-tajemstvi-proc-je-tak-dulezita/ začala pít čistou vodu a musím uznat, že se cítím mnohem líp. Cítím se přes den svěžeji, mám více energie a vypadá to, že mi zmizelo časté bolení hlavy (Ne migréna)

  Čer 03, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama