Zelený čaj proti leukémii

Výzkumníci z amerického Rochesteru přiřkli zelenému čaji další plus zjištěním, že obsahuje složku, která dokáže likvidovat buňky nejběžnějšího typu leukémie.

"Výhody zeleného čaje, především pak jeho složky EGCG, se nám podařilo při laboratorních testech prokázat u osmi pacientů z deseti. Právě v takovém poměru zelený čaj v boji proti leukémii fungoval," dodal Neil E. Kay.


Odborníci při svých výzkumech použili buňky od pacientů, kteří trpí chronickou lymfatickou leukémií (CLL), která je nejčastěji diagnostikovaná u pacientů starších šedesáti let. V současné době pro tento typ leukémie neexistuje účinné léčivo a ve většině případů je pacientům naordinována chemoterapie. Nový objev tak nyní možná otevře dveře novému léku, který by se s leukémií dokázal vyrovnat.


Zdroj: PlusKapsle zeleného čaje od firmy Solgar můžete zakoupit zde nebo přímo v prodejně 001shop.cz, Krakovksá 22, Praha 1

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Milda
  Milda (anonym)

  Jak jednoduché. Budu lemtat zelený čaj a je po leukémii. A co to jsou vlastně ty "buňky leukémie"? Ti AMERIČTÍ VĚDCI mě poslední dobou pěkně ..... (iritujou)- vlastně spíše ti přesvědčující autoři článků odvolávající se na AMERICKÉ VĚDCE.

  Črv 04, 2004
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Až budou američtí vědci bádat déle, třeba zjistí, že se zelený čaj na leukémii může naopak podílet, což jejich kolegové např. v Bostonu vědí dávno. Vždy totiž záleží na tom, jak si to přebere tělo. To je u každého člověka trochu jiné.

  Zář 15, 2004

Přidat komentář

Reklama

Reklama