Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Zelený čaj proti leukémii

Výzkumníci z amerického Rochesteru přiřkli zelenému čaji další plus zjištěním, že obsahuje složku, která dokáže likvidovat buňky nejběžnějšího typu leukémie.

<"Při laboratorních testech se nám podařilo odhalit, že komponenta zeleného čaje označovaná jako epigallocatechin-3-gallate (EGCG), pomáhá zabíjet buňky leukémie přerušením vzájemného komunikačního signálu, který potřebují k životu," popsal výhody zeleného čaje Neil E. Kay z newyorské Mayo Clinic. "Výhody zeleného čaje, především pak jeho složky EGCG, se nám podařilo při laboratorních testech prokázat u osmi pacientů z deseti. Právě v takovém poměru zelený čaj v boji proti leukémii fungoval," dodal Neil E. Kay.

Odborníci při svých výzkumech použili buňky od pacientů, kteří trpí chronickou lymfatickou leukémií (CLL), která je nejčastěji diagnostikovaná u pacientů starších šedesáti let. V současné době pro tento typ leukémie neexistuje účinné léčivo a ve většině případů je pacientům naordinována chemoterapie. Nový objev tak nyní možná otevře dveře novému léku, který by se s leukémií dokázal vyrovnat.

Zdroj: Plus

Kapsle zeleného čaje od firmy Solgar můžete zakoupit zde nebo přímo v prodejně 001shop.cz, Krakovksá 22, Praha 1

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

  • Obrázek uživatele Milda
    Milda (anonym)

    Jak jednoduché. Budu lemtat zelený čaj a je po leukémii. A co to jsou vlastně ty "buňky leukémie"? Ti AMERIČTÍ VĚDCI mě poslední dobou pěkně ..... (iritujou)- vlastně spíše ti přesvědčující autoři článků odvolávající se na AMERICKÉ VĚDCE.

    Črv 04, 2004
  • Obrázek uživatele coroner
    coroner (anonym)

    Až budou američtí vědci bádat déle, třeba zjistí, že se zelený čaj na leukémii může naopak podílet, což jejich kolegové např. v Bostonu vědí dávno. Vždy totiž záleží na tom, jak si to přebere tělo. To je u každého člověka trochu jiné.

    Zář 15, 2004

Přidat komentář

Reklama

Reklama