Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Zelený čaj snižuje krevní tlak

Lidé, kteří pijí zelený čaj, jsou odolnější vůči vysokému krevnímu tlaku. Tvrdí to autor tchajwanské studie Yi-Čing Yang. Riziko vysokého krevního tlaku, jenž může vést k onemocněním srdce a k mrtvici, klesá podle zjištění týmu odborníků z National Cheng Kung University se zvýšenou konzumací zeleného čaje.

?Je to vcelku jednoduché. Čím více zeleného čaje člověk pravidelně konzumuje, tím menší je pravděpodobnost, že bude mít problémy s vysokým tlakem,? tvrdí Yi-Čing Yang, jenž podrobil zkoumání na patnáct stovek lidí, kteří na začátku výzkumu trpěli vysokým krevním tlakem. Zhruba čtyřicet procent z nich činili pravidelní konzumenti čaje z řad mladých mužů, kteří kouří, vypijí větší množství alkoholu a jedí menší množství zeleniny.

Ukázalo se, že u lidí, kteří vypijí denně mezi 120 až necelými 600 mililitry zeleného čaje za den, se po roce sníží riziko vysokého tlaku o šestačtyřicet procent. U těch, kteří vypijí 600 mililitrů a více denně, se riziko snižuje dokonce o pětašedesát procent. Podobné účinky má i čaj černý.

Některé odrůdy čaje obsahují podle tchajwanských odborníků neuvěřitelné čtyři tisíce chemických sloučenin, včetně flavonoidů, které pomáhají předcházet infarktu, mrtvici nebo selhání ledvin.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele člověk
  člověk (anonym)

  tomu nevěřim, naopak se mi po něm tlak zvedá stejně jako po kafi

  Čer 25, 2008
 • Obrázek uživatele člóbrda
  člóbrda (anonym)

  To je celkem přirozené, zelený obsahuje kofein (40 mg na 2 dcl, černý čaj 50, kafe 115).

  Říj 04, 2008
 • Obrázek uživatele Flegmous
  Flegmous (anonym)

  Nesmite to tak prozivat.....je na vsechno,vypijte 2,5l denne a jste totalne v pohode...,vice na www.a k "udrzbari" uz vubec nemusite!!! Jo a je na raka,jako ostatne i jine hitovky..... :-)))

  Říj 05, 2008
 • Obrázek uživatele Chambelé
  Chambelé (anonym)

  Při dlouhodobym používání pomůže s vysokym tlakem, pil jsem denně litr a víc, takovou macatou konev a je blbost že by zvedal tlak, i při zátěži je tlak mnohem stabilnější a navíc při takovym množství to solidně pomáhá udržet váhu .... černýmu čaji bych nevěřil, kvalitní zelenej čaj, hezky sypanej, né nějakej předraženej porcovanej (ano, ikdyž reklama tvrdí že je stejně kvalitní) tak ten ne ne, hezky sypanej i kdyby ze supermarketu .... a je to frndy!

  Bře 08, 2011
 • Obrázek uživatele Japonské zelené čaje
  Japonské zelené čaje (anonym)

  Ahoj měl by někdo zájem o čaje z Japonska - jedná se o kvalitní čaj, dovezený přímo z japonska! Mecha: http://aukro.cz/kvalitni-japonsky-zeleny-caj-kuradashi-mecha-50g-i1503148466.html Gyokuroko: http://aukro.cz/kvalitni-japonsky-zeleny-caj-kuradashi-gyokuroko-i1498653336.html

  Bře 11, 2011
 • Obrázek uživatele radek
  radek (anonym)

  Zelený čaj také mám rád. Opravdu je to velmi zdravá droga. Obsahuje především učninou látku EGCG, což je vědecky řečeno bioaktivní polyfenol zeleného čaje. Po ránu tento zázrak dokáže nastartovat celý organismus a přitom tak báječně chutná. PRý prodlužuje i život... Je to zelený zázrak.

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Ale to není tak moc pravda. Hodně lidí má ledvinové kameny a nebo vrozený náběh na jejich tvorbu. V takovém případě se může maximálně malý šálek čaje a ne často! Rozhodně nepít ledové čaje, nebo litry zeleného čaje-obsahují oxalát..To tvorbu kamenů způsobuje.Kdo má zájem,najde doporučení i varováni z urol.klinik na netu. Je to často i dna v ledvinách a tím si ledviny stoprocentně zlikvidujete docela rychle. Takže nic není zdravé tak,aby se toho pilo a nebo jedlo vělké množství.Je to pouze móda!

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Fion
  Fion (anonym)

  Vyzkoušel jsem různé druhy čajů, ale jako nejlepší mi pořád vychází černý, protože si do něj (horkého) můžu přidat libovolné množství rumu. Pak se dá mluvit o zdravém nápoji. :-)

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Vyzkoušel jsem různé druhy...:-))))))))))Tys tady chyběl!!!!Dobře,že jsi sem trefil po tom čaji! :-))))

  Dub 28, 2011
 • Obrázek uživatele D.Sramkova
  D.Sramkova (anonym)

  Je to 100*/. Pravda ,po 1 měsíci pití zeleného čaje neberu Léky na tlak

  Dub 07, 2017
 • Obrázek uživatele Zelený čaj že chutná
  Zelený čaj že chutná (anonym)

  Zelený čaj také mám rád....to je tak něco hnusnýho

  Dub 07, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama