Žena se čtyřmi prsy varuje před geneticky upravenými potravinami

Na Novém Zélandě začali brojit proti geneticky modifikovaným potravinám. Velmi sugestivní reklamě tady vévodí billboardy s kojící ženou obdařenou čtyřmi prsy. "Tvořila jsem s předsevzetím, aby výsledek pobuřoval," uvedla autorka obrazu Alannah Currieová, která je jednou z členek hnutí Matky proti geneticky upraveným potravinám (Madge).

Organizace Madge rozmístila ve dvou velkých novozélandských městech Wellington a Auckland celkem sedm billboardů. Reklamní kampaň má rozvířit veřejnou debatu o geneticky modifikovaných potravinách a upravovaném mléku.


"Když vědci upravují krávy, aby produkovaly stále více mléka, proč bychom nemohli geneticky měnit ženy, aby se také pustily do produkce mléka?," táží se zástupkyně organizace Madge.


"Je sice trošku děsivé se vidět se čtyřmi prsy, ale za správnou věc mi to stojí. Geneticky upravované potraviny jsou svinstvo," prohlásila modelka, rovněž aktivní členka organizace, která se pro zvláštní kampaň dala angažovat. Shodou okolností je neteří autorky billboardu Alannah Currieové.


"Bylo to docela komické. Sotva se objevila na billboardech, začali si její známí a lidé, kteří ji poznávali, myslet, že má opravdu čtyři prsy. Ve skutečnosti je to zdravá a krásná dívka. Obětovala se pro dobrou věc," míní autorka plakátu. Celý projekt je financován z příspěvků a darů organizace Madge.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele anna
    anna (anonym)

    ?udská hlúposť nepozná hraníc. Tiež si myslým, že s genetickými manipuláciami treba opatrne, ale veci treba rozumieť, až potom sa možno vyjadrovať. Niekedy mám pocit, že keby modelky propagovali jed na potkany ako pleti prospievajúci tak sa niektorí µudia do neho pustia.

    Říj 11, 2003

Přidat komentář

Reklama

Reklama