Reklama

V Malajsii stoupá počet případů horečky dengue

Už přes 30 obyvatel Malajsie zemřelo od začátku letošního roku na horečku dengue a onemocnělo jí více než 12.000 dalších lidí. Oznámily to malajsijské úřady, podle nichž jde nejen o prudký nárůst, ale také o neúspěch snahy malajsijské vlády zastavit šíření této tropické choroby.

Počet mrtvých na horečku dengue se v letošním roce více než zdvojnásobil. Podle ministra zdravotnictví Liowa Tionga Laie zdravotníci vloni za stejné období od ledna do března zaznamenali jen 14 případů úmrtí a 8212 nakažených. "Tu epidemii musíme zastavit," zdůraznil.

Poukázal na to, že dlouhé období dešťů, nehygienické podmínky a stojatá voda na takových místech, jako jsou květináče, plechovky či hnojiště, vytvářejí příznivé prostředí pro líhnutí komárů, kteří nemoc přenášejí. Postěžoval si přitom na laxní přístup lidí, kteří nevěnují péči úklidu svých domů.

Malajsijské ministerstvo zdravotnictví zahájilo v lednu rozsáhlou kampaň, v jejímž rámci obyvatele vyzývalo, aby zbavili své domy předmětů, které hmyz přitahují a okamžitě vyhledali lékařskou pomoc, pokud pocítí příznaky choroby. Ty zahrnují především vysokou horečku, bolesti kloubů a nevolnost. Ve vážných případech může virus horečky dengue způsobit vnitřní krvácení, zbytnění jater, zástavu krevního oběhu a smrt. Na horečku dengue neexistuje známý lék či očkování.

Zdroj: ČTK

Reklama

Reklama

Komentáře

Návštěvník (Ne, 3. 5. 2009 - 08:05)
Práce maséra
Pro mě je práce maséra poslání. Myslím si, že pro práci maséra musí mít člověk talent, masáž není jen několik málo tahů, které se naučíme v některém z masérských kurzů. To bohužel nestačí ani na nějakou relaxační masáž v soukromí. Často se setkávám s lidmi, kteří o sobě řeknou, že umí masírovat a chrlí na vás všechny super moderní a nesmyslné techniky, pomocí různých kamenů, přístrojů a jiných vymožeností, jak jinak, než stoprocentně podloženo východní filozofií a doloženo třiceti diplomy z dvou denních kurzů, které pořádají možná stejní odborníci, jako ti kteří se diplomy honosí. To ale nejsou maséři, to jsou obchodníci. Když se konečně dostanete k tomu, že na vás dotyčný položí ruce, zjistíte, že vám mnohé doteky připadají nepříjemné, zbytečné, některé vás bolí a přesto nevedou k odstranění vašich potíží.
Na druhou stranu, se setkáte s člověkem, který není masér a třeba jen z legrace vám položí ruce na ramena a vy ucítíte příjemnou úlevu a uvolnění. To je u mě talent! To teplo z dlaní, upřímný cit, snaha vám pomoci. To se nedá naučit. Nejsou svaté ruce, co se modlí, ale ty, co pomáhají. Mám skvělou zkušenost s tím, když mě moje osmiletá dcera natře za krkem, při hře na masérku. Je to tam! Mám ještě dvě dcerky a ty mají prostě talent na jiné věci.
A když takto talentovaný člověk, jde do kurzu a jde tam, protože má chuť se něco naučit a ne proto, že ho tam poslali na rekvalifikaci z pracovního úřadu, máme velkou šanci že se potkáme s dobrým odborníkem.
Masáž je prostě umělecké dílo, balet rukou, doteky sochaře, podepřené o talent, vědomosti a dlouholeté zkušenosti. Je to také kus psychologie, naše doteky vstupují do prostoru soukromý našich zákazníků. Masér těžko pomůže někomu, kdo je svázaný vlastním mindrákem a stydí se za své tělo.
Náš úkol není je přesvědčit o tom, že jsou všichni dokonalí ani o čemkoli jiném. Masér musí vědět, cítit a vážit si lidského stvoření. Za každou vráskou, jizvou a jinou nedokonalostí nevidím něco odporného, ani odpudivého. Každé tělo vypráví svůj příběh i to naše.


MASÉR JAN KOHOUT
Narozen 10.9. 1968 v Brně
Od svých osmnácti let se věnuje studiu manuální léčby. Za šestnáct let své praxe, dosáhnul vynikajících výsledků v oblasti současných i alternativních přístupů léčby pohybového aparátu. Vytvořil vlastní postupy při léčbě. Do dnešní doby léčil více jak 60 000 pacientů. V současné době pracuje v brněnských lázních na ulici Kopečná.
K jeho zákazníkům patří mnoho významných osobností jako například:

Pan režisér Rudolf Chudoba ( např.Manéž Boleslava Polívky)

RUDOLF CHUDOBA (1948, Československo)
Od roku 1957 žije v Brně. Vystudoval pražskou FAMU. Jako nezávislý scenárista a režisér dokumentárních filmů zaměřených zvláště na hudební tematiku spolupracuje s Českou televizí, hudebními archívy a společnostmi. Nositel ceny Pierot za rok 1995 a 1999, kterou uděluje FITES.



Jurij Gorbunov Cena Thálie 2005

Národní divadlo Brno
prof. RNDr. Dalibor Povolný, CSc., univerzitní profesor biologie







Pan Dušan Tomek přední český léčitel akupunkturista






MUDr. Umlauf, CSc. primář odb. ambulance pro akupunktůru a přidružené obory.
Bohužel nejlepší akupunkturista, který žil v Brně byl primář bývalého oddělení akupunktury, nyní je to oddělení léčby bolesti ve Fakultní nemocnici v Brně - Bohunicích MUDr. Umlauf, který již zemřel. Nyní na oddělení léčby bolesti působí MUDr. Haklová, která se rovněž akupunkturou zabývá.
Kolda (Po, 28. 6. 2010 - 09:06)
Proti dengue se nedá nic dělat, ale proti ostatním nákazám se dají vzít léky sebou. Ať jedu kamkoliv, vždycky si nejdřív nakoupím potřebné léky a zjistil jsem, že přes internet je to levnější. Tak to všude píšu, aby lidi ušetřili http://eshop.farmax.cz/
lemra (Po, 28. 6. 2010 - 12:06)
Táhni s tou svou šmelinou k čertu a neotravuj na všech možných tématech!
Reklama