Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
Flexitariánství jeho vyznavači definují jako zdravější způsob stravování (39 %) nebo jako občasné nahrazování masa a mléčných výrobků rostlinnými produkty (47 %).
Téměř 90 % obyvatelstva celého světa užívá kofein denně, ať už ve formě kávy, čaje nebo energetických a colových nápojů. Pro většinu z nás je kofein nezbytnou součástí každodenní rutiny a bez něj si nedokážeme představit den. I když může kofein zlepšit náladu, pozornost a výkonnost, jako každá návyková látka, má své negativní účinky.
Dna je typem artritidy, který se vyskytuje kvůli přítomnosti vysokého množství kyseliny močové v těle. Tato kyselina močová se tvoří v důsledku metabolismu purinů, které jsou obsaženy v některých potravinách. Některé potraviny mohou způsobit zvýšení hladiny kyseliny močové a tedy i zhoršení symptomů dny.
Vykoledovaná vajíčka jsou tradičním symbolem Velikonoc a mnoho lidí si je oblíbilo jako součást svátečních tradic. Pokud se také rozhodnete využít tuto velikonoční pochoutku, můžete je připravit zdravým způsobem a dodat tak svému tělu potřebné živiny.
Vejce mají silně soustřeďující, jednosměrně zaměřenou energii. Rychle j dokážou vytvořit přeplnění jin a mají tendenci vytvářet aglomerace (nahromadění). Jsou jinovým tonikem ze skupiny tuků (vaječný žloutek).
Produkty ze sóji jsou již dlouho považovány za skvělý zdroj bílkovin. V západním světě sice sója stále není tolik rozšířená, ale ve východní Asii tvoří produkty jako tofu, miso či tempeh již po staletí základ jídelníčku. Ceněny jsou nejen pro svou všestrannost, ale také pro svou výživnost.
Nesou se vaše Vánoce ve znamení opulentních obědů a večeří, ať už doma či u příbuzných? Možná přišel ten správný čas vyzkoušet lehčí variantu štědrovečerního jídla. Koneckonců Vánoce by neměly být svátky obžerství a bolavý žaludek nepotěší asi nikoho. Vyzkoušejte tipy na odlehčení klasických vánočních jídel, po kterých kila nahoru nepůjdou.
Vánoční cukroví, vánočku, tradičního smaženého kapra, nic z toho si nemohou dát děti a dospělí, kterým byla diagnostikována celiakie, závažné a bohužel neléčitelné autoimunitní onemocnění. Pro někoho je to módní trend, ale když pacient s celiakií neodolá pokušení, které je zejména na Vánoce všude okolo nás a sní jídlo obsahující lepek, který pacientům s celiakií poškozuje střevní sliznici a vyvolává zánět, riskuje bolení břicha, nadýmání, průjmy.

Stránky