Reklama

12 rad a předpisů pro zvýšení vitality

Přinášíme 12 tipů, jak si jednoduše dodat energii a zvýšit vitalitu.

S česnekem za dobrou kondicí
Jezte hodně česneku! Je to prostředek, který všeobecně zbavuje jedů, a je známo, že pomáhá zlepšení srdečního rytmu.

Nadto obsahuje mnoho účinných látek, které mají přírodní, antibiotický užitek. Česnek ničí škodlivé bakterie a nenapadá bakterie užitečné.
Ostatně: 80 expertů z celého světa prohlásilo česnek za "léčivou rostlinu roku 1989". Česnek zmenšuje riziko srdečního infarktu, mrtvice a cévních poruch. Velká léčivá síla česneku nachází svůj zdroj ve třech látkách: sloučenině jódu, kyselině křemičité a oleji obsahujícím síru. Sloučení tohoto materiálu činí z česneku cenný, přírodní univerzální léčivý prostředek. K výrobě česnekové tinktury je třeba tří hlíz česneku a jednoho litru destilátu.
Česnek se oloupe, rozkrájí nadrobno a uloží do destilátu. Potom se nechá vzduchotěsně uzavřená láhev 14 dní na slunci. Česneková tinktura vyžaduje teplo. Potom se tinktura přecedí a nalije se do dobře uzavřené, tmavé lahvičky. Tinktura se používá třikrát denně po 10-20 kapkách. Je to také vynikající prostředek proti nespavosti a bolestem hlavy.
Není třeba se obávat silného pachu z úst, protože tomu se je možné účinně bránit chlorofylovým dražé. Tato přírodní látka váže nepříjemné pachy již v žaludku. Postačí 1-2 dražé, která se polykají nerozkousaná.

Nová energie z ovoce a zeleniny
Jezte hodně biologicky vypěstované ovoce a zeleninu, neboť obsahují mnoho vitamínu C, který ovlivňuje složení krve a brání arterioskleróze.
Všechny v těchto potravinách obsažené vitamíny pomáhají při odstraňování odpadových látek, které způsobují odumírání buněk a blokují působení vitálních enzymů. Vitamíny pomáhají tyto škodlivé látky vyplavovat, produkují tím energie a pomáhají tělu, aby regenerovalo.

Pramen mládí z podmáslí
Pijte denně 2 sklenice podmáslí, protože je přirozeným zdrojem kyseliny mléčné, která má velký podíl na život obnovující látkové výměně živin a kyslíku a na vylučování odpadových látek. Nedostatek mléčné kyseliny znamená, že buňky a tkáně jsou zatěžovány, a tím degenerují. V buňce, která vykazuje nedostatek kyslíku, probíhá intenzívněji proces stárnutí. Mléčná kyselina zvyšuje odolnost proti symptomům stárnutí.

Reklama

Duševní vitalita z mořské soli a chaluhového popela
Mořská sůl nebo chaluhový popel jsou dobrým zdrojem jódu, minerálu, který stimuluje štítnou žlázu. Ta z něj vyprodukuje hormon thyroxin, který má velký vliv na tělesnou a duchovní vitalitu, obecně na látkovou výměnu, ale také na kůži. Nedostatek jódu může způsobit "vyhladovění" štítné žlázy a tento stav může mít za následek redukované tělesné aktivity jako vyčerpání, pocit chladu, slabý puls nebo nízký krevní tlak.
Chaluhový popel se získává z chaluh procesem, který je zbavuje vody. Vedle jódu obsahuje chalupový popel také speciálně užitečný uhlohydrát, který nezvyšuje obsah cukru v krvi. Místo toho pomáhá při látkové výměně proteinů nenasycených mastných kyselin a mnohých vitamínů a minerálů tak, že je možná dobrá asimilace. (Nelze používat při nadměrné funkci štítné žlázy!)

Anglický královský nápoj
50 g ječmene se povaří ve 2 litrech vody, potom se přikryje hrnec a vzniklá obilná polévka se nechá lehce vařit asi 1 hodinu. Nato se polévka přecedí. Do odvaru se dále přidá 1 polévková lžíce medu a šťáva z citronu a nápoj se dobře promíchá. Ve studených měsících si na nápoji nejlépe pochutnáte v horkém stavu. V létě se podává chladný. Je to lahodné osvěžení, které dobře tiší žízeň.
Ječmen lze velice doporučit kvůli vhodnému obsahu bílkovin, uhlohydrátů, vitamínů a minerálů. Vynikající je jeho vysoký obsah draslíku, který zbavuje tělo vody.
Ječmen působí kromě toho pozitivně na látkovou výměnu uhlohydrátů a energie a na nervy a kůži. Podle tradice se královna Alžběta každé ráno napila sklenice této vody z ječmene - královského nápoje!

Energetický nápoj
Vezmeme 1 sklenici čerstvé zeleninové šťávy (z rajčat, mrkve, celeru, červené řepy, brambor a zelí) a přidáme 1/2 lžičky mořské soli nebo prášku chaluhového popela. Vše dobře zamícháme a pijeme delší dobu každé ráno. Nápoj čistí střeva a omlazuje buňky i tkáň. Obsah vitamínů, minerálů a enzymů vzpruží ihned žlázový systém a jde skutečně o "energetickou injekci".

Elixír mládí
Vezmeme 1 sklenici čerstvé šťávy z rajských jablíček a přidáme 2 polévkové lžíce sezamového oleje a 1/2 lžičky mořské soli anebo chalupového popela. Dobře zamícháme. Tento nápoj pijeme asi 1 hodinu po hlavním jídle. Jeho zvláštní účinek spočívá v tom, že vitamíny, minerály, enzymy a nenasycené mastné kyseliny podporují trávení a asimilaci proteinů a rozdělují cholesterol během látkové výměny.

Tělesná reaktivace
Rozmačkáme jeden banán a přidáme k němu 1 lžičku medu, 1 špetku hřebíčkového prášku, 1 špetku ženšenového prášku a jeden žloutek.
Kaši jíme denně po tři týdny před hlavním jídlem.

Zvýšení životní síly
Rozmačkáme 1 banán a přidáme 1 nastrouhanou mrkev, šťávu z poloviny citronu, 1 lžičku medu a k tomu špetku zázvorového prášku. Jíme před jídlem pomalu a klidně.

Povzbuzení vitality
Vezmeme sklenici horkého mléka a přimícháme 1 žloutek, 1 lžičku medu, špetku prášku z muškátového oříšku a špetku zázvorového prášku. Nápoj pijeme ihned malými doušky. Na doplnění si můžeme dlaněmi rozetřít trochu pomerančové šťávy po obličeji. Takové ošetření stimuluje výstupy nervů a působí tak proti vyčerpání a ochablosti.

Posílení imunity
Vezmeme šťávu ze dvou pomerančů a jednoho grepfruitu a k tomu přidáme 1 lžičku medu, 1 špetku skořicového prášku a jednu lžíci silicea. Šťávu pijeme každý den ráno před snídaní.

Vnitřní vyčištění
Rozmačkáme jeden banán a smícháme ho se šťávou z grapefruitu, 1 lžičkou medu, 1 špetkou prášku ženšenu, 1 špetkou hřebíčku v prášku a 1 špetkou prášku z muškátového oříšku. Banánovou kaši jíme po dobu tří týdnů každý den před hlavním jídlem. Směs velmi pomáhá při odstraňování vnitřních škodlivých látek.

Povzbuzení výkonnosti
vnitřně: V jednom litru vody vaříme 1/2 šálku hnědé rýže. Po uvaření rýže zbylou vodu scedíme. Potom vezmeme šťávu z jednoho pomeranče a z jednoho grapefruitu, přidáme 1 lžičku medu, 1 špetku zázvorového kořene a šťávu doplníme připravenou vodou z rýže.
Nápoj konzumujeme každý den před jídlem po dobu tří týdnů. Působí mimořádně omlazujícím a povzbuzujícím účinkem na celý organismus a je to rovněž afrodisiakum.
zevně: Vezmeme kaši z jednoho banánu a smísíme ji se šťávou z jednoho pomeranče, 1 špetkou ženšenového prášku, 1 špetkou oregana a špetkou šalvějových listů, které,se rozemnou mezi prsty. Z této kaše připravíme obklad na oblast solar plexu a necháme působit 1 hodinu. Tímto způsobem přivedeme zvnějšku do těla léčivé a regenerující energie.

Harmonizující barvy:
Doplňkově je možné navíc ozařovat (denně asi půl hodiny) oblast kříže červeným světlem.
Červená barevná energie působí povzbudivě, podporuje prokrvení, vyrovnává slabost a posiluje energii.

Harmonizující drahokamy:
Verdit a padparadša (oranžový safír) působí jako harmonizující stimulátory energie při oslabení výkonnosti a neplodností.

zdroj: Základní kniha léčivých energií - Waltraud - Maria Hulke

Reklama

Komentáře

Václav Votruba (St, 27. 4. 2005 - 11:04)
Jezte hodně česneku!Je to stará známá věc,ale spousta rad pochází z toho,jak používat syrový česnek a z něj podomácku vyráběné tinktury.Někdy méně drastické rady,kdy se česnek vstřebává do organismu ve formě různých tobolek.Tato forma užívání je sice šetrná,ale velmi málo účinná,neboť v této formě je česnek velmi neutralizován,aby jeho obsah nerozpustil obal tobolky.Proto bych se s vámi rád podělil o zkušenosti s užíváním česnekové tinktury GH Extra.Při jeho výrobě se používá česnek vypěstovaný doma na Hané.Není chemicky ošetřován a ctí zásady ekopěstování.Výroba je velmi šetrná,kdy česnek nepřichází do styku s kovem,aby nedošlo ke ztrátě jeho účinných látek.Je zde použita Tibetská receptura.Není to lék,je to potravinový doplněk.Jeho užíváním dochází v těle k harmonizaci pochodů a posílením imunitního systému se organismus sám dokáže vyrovnat s nastupujícími zdravotními problémy.Rád bych apeloval na celý český národ,aby už konečně si vzal za své,jak nakládat se svým zdravím a jedině včasnou prevencí zabránil tak alarmujícímu číslu, kde každý druhý člověk umírá na cévní a srdeční příhody.Česneková tinktura GH Extra čistí cévy od vápenatých usazenin,žádoucím způsobem ovlivňuje obsah cholesterolu a cukrů v krvi,upravuje výšku krevního tlaku.Zlepšuje látkovou výměnu,přirozeným způsobem posiluje odolnost organismu při nadměrné psychické a fyzické zátěži.Pozitivně působí na myšlenkové pochody v mozku a přispívá i ke zvýšení potence.O další zkušenosti se s Vámi rád podělím při případných dotazech.
Česnek (Čt, 16. 3. 2006 - 17:03)
Za 1250Kč, které stojí malinká lahvička toho zázraku-GH Extra, koupím při ceně 60korun/kg, 20 kilo nejkvalitnějšího česneku a ješte si pochutnám. Pane Votrubo, nalejte si ty kapky do polobotek.
Votruba (St, 29. 3. 2006 - 14:03)
Vážený pane,1250Kč stojí 1sada,která obsahuje 7lahviček.Chtěl bych vědět,kde seženete nejkvalitnější česnek např. půl roku po sklizni.Pokud dokážete zkonzumovat takové množství česneku,smekám,neboť musíte smrdět jako hepcuk na dálku a ženský musejí před Vámi utíkat.Nechte si sdělit informace a zkušenosti s užíváním česnekové tinktury a potom kritizujte.S pozdravem Votruba.
monika (Po, 8. 1. 2007 - 14:01)
pánové,nebojte se česneku v jakékoliv podobě.vytahuje z těla obsahem svých látek škodliviny,až budou vaše vnitřnosti náležitě vyčištěny,přestanete páchnout po česneku a to je signál,že vaše léčebný ůčinek česneku byl splněn a vy ač budečesnek nadále konzumovat,nebude to cítit,pozos č. snižuje krevní tlak a po 10 dnech byste měli udělat pauzu.Nechtějte vyhnat letitý svinčák ze svého těla za chvíli,mějte se sebou trpělivost a odměnou vám bude i zleošení sexuálního libida.
palo (Út, 6. 3. 2007 - 14:03)
Nechcem sa Vám vnucovať, ale pravda je takáto
iva (Po, 12. 3. 2007 - 09:03)
nejen vitalitu,ale i zdraví vrací zařízení viofor,nejenže vás přestane bolet páteř,zlepší se imunita,alergie,astmata,uleví u roztroušené sklerozy,migreny nespavosti,ale i u dětí s dětskou mozkovou obrnou,hyperaktovních projevech,je to třeba vyzkoušet a uvidíte změnu.
Jadran (Ne, 9. 12. 2007 - 12:12)
Cesnek je nejlepsi na vsechno a uplne nejlepsi je nepalicak. To je silny cesnek. Zkousim ted novinku Allivictus.Tinktura. To je mazec. Jsem tak vitalni, ze me manzelka podezriva, ze jsem ji neverny! Vratilo mi to chut do zivota, nejsem citit cesnekem a to je skvele pro manzelku! Nenavidi cesnekovy zapach a po tomto preparatu nejsem citit!!Mohu jen doporucit!
Jadran (Ne, 9. 12. 2007 - 13:12)
A jeste jeden poznatek. Drive jsem uzival syrovy nepalicak. Do fitnesu na thai box chodim 4x tydne a pri fyzicke aktivite jsem smrdel jak zid. Ted, po tinkture, kterou uzivam od konce listopadu se to udajne zlepuje, rikaji...za cesnek a zapach jsem se nestydel, ale tohle je jina liga!!
Jan Holý (St, 26. 3. 2008 - 16:03)
Běžte s těmi reklamami na Allivictus ap. víte kam. Za takové peníze si je můžete prodávat svým známým, pokud s vámi nevyrazí dveře. Nejlepší je doma připravená česneková tinktura za pár korun. Ty umělé preperáty za tisíce jsou proti tomu NIC!
Viktor čistič (Čt, 13. 11. 2008 - 01:11)
Pane Holý, jestli Vám došli lowe, stejně jaxe jmenujete, je mi Vás líto. Nikam nepoběžíme, pojedeme dál v kapkách. V Německu jim říkají garlicain....proč asi...aby to nekupovala chudina, když si to umí laboratorně připravit doma....to pak musí být rychlý běh na WC..když se to podomácku nepovede...Hodně štěstí
Viktory (Čt, 13. 11. 2008 - 01:11)
Pane Holý, jestli Vám došli lowe, stejně jaxe jmenujete, je mi Vás líto. Nikam nepoběžíme, pojedeme dál v kapkách. V Německu jim říkají garlicain....proč asi...aby to nekupovala chudina, když si to umí laboratorně připravit doma....to pak musí být rychlý běh na WC..když se to podomácku nepovede...Hodně štěstí
Chytrák (So, 28. 3. 2009 - 09:03)
Milý Viktore, z vašeho příspěvku je cítit zápach demence..Jestli jste zbohatlý dýler česnekových kapiček, zřejmě vám z rychle nabitých peněz stouplo sebevědomí a nyní pohrdáte tím, čím jste dříve sám byl. DIY přístup k životu je ten nejlepší, který lze v této době provozovat, ať jste bohatý či chudý. Mimojiné proto, že rozvijí osobnost.

Stejně jako ostatní zde nevidím důvod zbytečně platit přemrštěné peníze za cokoliv..

A co se té chudiny týče, jednou povstane proti svým otrokářům, na které celé mládí pracuje za mrzký peníz a mizerný (z materiální stránky vzato) život. Nastanou pak dvě možnosti - buď budete mezi prvními na řadě, nebo se přidáte k nim.

Je přeci důležité být s těmi, kteří jsou momentálně u vesla..

nashla pane pokrytče:D
Míra (Po, 27. 4. 2009 - 19:04)
Myslím, že Allivictus je předražený a také nesouhlasím, že doma vyrobené kapky jsou špatné nebo nevhodné. Dodržte základní pravidla hygieny, vhodného výběru surovin, koncové koncentraci alkoholu v macerátu min 17 % a výsledek bude léčebný a dlouhodobě udržitelný. Až na to bude čas, zveřejním podrobný návod na výrobu na: lecba.ic.cz.
Míra Hrdlička
Česnečka (Út, 28. 4. 2009 - 00:04)
Opíkačka? Lipošku by to chtělo...:))) Jinak teda, nestojí mi to se zase rozčilovat, ale nevím, jak to udělat, když na liposukci nemám a od home creditu si pučovat nechci, a od providentu teprve ne, protože oni na mě buď pošlou vymahače, nebo mě přijdou zmlátit sami., ale mě nejde už o tu nesplacenou odsávačku, ta mi může být někde, ale jde o to že mě tu nikdo hned nemusí říkat různý věci o to mi nejvíc jde ale řešit to tu nemá cenu protože tu některý mají svý názory a že jejich jsou ty nej. ale jinak dík Děkujem Lilianě za za podrobné informace o Foldynovic nesplacené odsávačce. Jsem z toho špatná. A nevíte, jak dopadl pan Dvořák z Celetné? Měli mu trhat mandle liposukční kanylou. To nás všechny přece taky zajímá!!!
odpověz!Pavlo!
Návštěvník (Út, 28. 4. 2009 - 07:04)
Nehádejte se, předražené je dnes úplně vše.
Vrtulka (St, 20. 1. 2010 - 09:01)
Probiotika je skutečně hotový zázrak. Sama jsem měla problémy se zažíváním, zácpu, nafouknuté břicho, bolesti. Pak jsem si někde přečetla o Probioticích a zkusila jsem si to. Koupila jsem si půlroční kúru a již za měsíc bylo po potížích. Teď je beru pravidelně aby se mi obtíže nevrátily. Každému doporučuji.
Šmudla (St, 20. 1. 2010 - 10:01)
Probiotika je skutečně...Ano malá lahvička tinktury za 1200 je skutečně hodně, nevím kdo by si něco takového koupil. Nicméně posilovat naši imunitu, dodávat si vitality a energie která je nám hodně potřebná je důležité. Já sama beru a ostatním důrazně doporučuji kúru Vitality energizer. Zatímco za malou flaštičku nějaké tinktury dáte 1200 a vydrží vám velice krátkou dobu, za půlroční kúru (která navíc není podvod a funguje) jsem dala 2500. Mám to na půl roku, což mi nepřišlo jako velká investice. Pomáhá mi to a cítím se fajn. Pro lidi co by si to chtěli také vyzkoušet tak najdou na stránkách
http://online-nakup.blog.cz/1001/vitalita-a-energie-pulrocni-kura
 
hanka (Pá, 22. 10. 2010 - 08:10)
ahojte, pomáhá z těla odstranovat těžké kovy,toxiny a další jedovaté látky,pomáhá odstranit chronickou zácpu,čistí trávící ustrojí,jako probiotikum podporuje tvorbu prospěšných lactobacilů a bifidobakterií,podporuje zdravou krvetvorbu,zvyšuje hladinu hemoglinu,podporuje kožní metabolismus,hojení ran a vředů,posiluje imunitu organismu proti virovým onemocněním,podporuje zdravé funkce reprodukčních orgánů,prospívá celkové regeneraci organismu,zvyšuje energii a vitalitu a další a další věci my ji bereme celá rodinka plus malej má 4 a už jí bere od 1 roku a jsme s ní moooc spokojeni proto posílám dál více se dozvíte zde jsou tam supr články http://chlorellamrmia.blogspot.com/
Chang (Pá, 28. 12. 2012 - 17:12)
A trocha feferonek není taky na škodu.
Toník (Ne, 30. 12. 2012 - 08:12)
Dealere česnekových kapek, tady kšeft neuděláš. Navíc, česnek není ani moc zdravý, je hodně přeceňovaný.
Michal (Ne, 23. 6. 2013 - 20:06)
Vážený pane,1250Kč stojí... Je to zajímavé česnek smrdí a kuřáci nesmrdí ......
! (Po, 24. 6. 2013 - 08:06)
Kdo jí cibuli, k tomu nechodí lékař. Kdo jí česnek, k tomu nechodí nikdo.
Dresller (St, 15. 4. 2015 - 11:04)
Jezte hodně česneku!Je to...A myslíte, že je dobré se zbavovat,jak to nazvat červů prostě v těle? očervení našeho těla?:
Troy (St, 15. 4. 2015 - 11:04)
odčervení?Vysvětlete mi to prosím,vůbec nevím o co se jedná:D
Dresller (St, 15. 4. 2015 - 11:04)
Je to prostě doplněk stravy a pomáhá to při detoxikaci a má to víc účinků nma tělo.
Troy (St, 15. 4. 2015 - 11:04)
Jak se to jmenuje?
Dresller (St, 15. 4. 2015 - 11:04)
Jak se to jmenuje?Wurm-ex- jako je to i na vyčerpání a únavu,na detoxikaxi a prý zejména pro majitele zvířat,tak proto se ptám,pracuju v útulku,tak mě to zajímá
Ivan (Čt, 16. 4. 2015 - 08:04)
Teď na jaře nějakou očištěnou kůru z bylinek. Nejlépe co so nasbirate... List pampelišky, kopřiva, sedmikráska, a může se to dát do salátu. Nemusí to člověk přehánět, ale pak jsou i lepší věci. Na vitalitu je dobré pokud máte možnost, jít ke studance a omýt tělo. Je dobré na nervy, a osvěží. Kombinovat s taichi a chikungem, pravidelně, ovšem naučené od odborníků, nenechat se nalákat na super webovky.
Milan (Čt, 16. 4. 2015 - 09:04)
1/Ráno si počíst Protiproud,pro komunisty zase Svobodné fórum.
2/Pít kafe bez cukru i bez mléka
3/Nabýt si hubu hned po ránu
4/Vydráždit cestou do práce psa,aby vás pokusal
5/Urazit dobře stavěného člověka,troubit na lidi v dopravě za sebemenší blbost
6/Vyválet někoho cestou městem v kaluži,tím žemu do ní pomůžete šikovným přistrčením a poražením nohou a pak se strojenou upřímností omlouveje
7/Harašit na ženy nebo na muže blbými poznámkami o jejich zevnějšku
8/9/10/11/opakovat pořád dokola
Pavla (Čt, 16. 4. 2015 - 09:04)
1/Ráno si počíst...Úsměvné, ale co dál?
Jana (St, 23. 1. 2019 - 20:01)
Mně hodně pomohlo hodit se do pohody, začala jsem brát vitaminy a probiotika, upravilo se mi zažívání, zpravila se imunita a celkově jsem víc v pohodě.
Alice (Čt, 24. 1. 2019 - 19:01)
Už jsem o tom někde četla že probiotika mají příznivý vliv na imunitu. Taky se chystám je pořídit.
Jana (Pá, 25. 1. 2019 - 08:01)
Mám teď Bion3 navíc s vitaminy a minerály. Nejsem moc fanda polykání hodně tablet, a tohle je fajn.
René (Pá, 16. 8. 2019 - 20:08)
Jezte hodně rosolu a postupně vás přejdou roupy, jen co je pravda. :-/
Reklama